Reklam
Reklam

ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ'NDEN BÜYÜK BAŞARI

ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ'NDEN BÜYÜK BAŞARI
23 Kasım 2020 - 21:17

Ardahan Üniversitesi Nihat Delibalta Göle Meslek Yüksekokulu’nda görev yapan öğretim üyesi Doç. Dr. Yeliz Demir, Plos Biology Dergisi’nde yayımlanan “Dünyanın En Etkili 100 Bin Bilim İnsanı” listesinde yer aldı.

Amerika Birleşik Devletleri ve Hollanda’dan bilim insanlarının yer aldığı bir ekip tarafından; bilimsel makalelerin sayısı, atıf sayısı, yazar sırası, yazar sayısı gibi değişkenlerden oluşan ve kompozit indikator bilimsel etki endeksi kullanılarak, dünyanın en etkili bilim insanları belirlendi. Dünyanın en etkili 100 bin bilim insanının 22 anabilim dalı ve 176 alt bilim dalında listelendiği çalışma Stanford Üniversitesi’nin koordinasyonunda yaklaşık 7 milyon araştırmacı üzerinde yürütüldü. Toksikoloji alanında dünyada çalışan 45124 akademisyen arasından 967 akademisyen bu listeye girmeye hak kazandı. Öğretim üyesi Doç. Dr. Yeliz Demir ise bu listede 387. Sırada yer aldı. Dünya çapında üst düzey bilim insanlarının yer aldığı veri tabanına ve listeye https://data.mendeley.com/datasets/btchxktzyw/2 adresinden ulaşabilirsiniz.
 

Bu haber 3206 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mehmet avşar, hoçvan
    2 ay önce
    Doç. Dr. Yeliz Demir hanımefendi başarmış, tebrik ederiz. Peki Prof. veya diğer eşdeğerli hocalar neler yapmaktalar. Rektör bey bu olaya el atsın. Üniversite de yapı***ma bazı çevrelerce sınırları zorlamakta. Rektör seçimleri ise zaten risk grubunda. herkes arüden kaçmanın peşinde. kişiler artık arüyü ticarethane görüyor. Arü şehire birşey katamıyor. Rektör bey ve ekibi çok başarısız. uzaktan eğitim yetersiz arüye verilen kadrolar yetersiz, vs birçok neden mevcut. umarım arü düzelir ama zor. Bugün bile anıl akselin uzman olarak üniye girdiği konuşulmakta. Sen kalite istiyorsan işi ehline bırakmalısın sayın rektör. Bugün üniversite camiasında elle tutulur bir gelişmen yok, sürekli hoşgeldin hoşbulduk ziyaretleri ile günü geçirmektesin. Daha özverili eğitim, daha sağlam eğitim, daha sağlam bilim Sayın Rektör. Yoksa Sayın Cumhurbaşkanım size 2. şansı vermez. Birde herkesle dost olun. kavga gürültü ile bu işler gitmez. devletin bekası önemli. koltuk değil sayın rektör !