Reklam
Reklam

ARDAHAN TV'DE TAŞKIN POLAT RÜZGÂRI ESTİ

ARDAHAN TV'DE TAŞKIN POLAT RÜZGÂRI ESTİ
18 Mart 2021 - 22:40
Özkan Karakaya ve Talip Şahin Şirin’in öncülüğünde ses getiren çalışmalara imza atan Ardahan TV, 13 Mart 2021 tarihli yayınında İyi Parti İl başkanı Taşkın Polat’ı konuk etti. Milliyetçi Hareket Partisi’nde uzun yıllar il başkanlığı yapan ve Ardahan kamuoyunun da yakından tanıdığı Taşkın Polat, Özkan Karakaya ve izleyicilerden gelen farklı sorulara verdiği yanıtlarla günün ilgi odağı oldu.

Sosyal medya adresleri üzerinden gerçekleştirdiği yayınlarda aynı zamanda farklı şehirlerde yaşayan vatandaşların görüş ve yorumlarını da ekrana taşıyan Ardahan TV, Taşkın Polat’ı ağırladığı 13 Mart Cumartesi günkü canlı yayınıyla bir kez daha yüksek seviyede izlenme oranına ulaştı. Zaman zaman tansiyonun yükseldiği yayın akışında gülümseten anlar da yaşandı.

Cumhur ittifakı ve Millet ittifakının son durumları, erken seçim tartışmaları, HDP’nin kapatılması gibi sıcak gündem başlıklarının yanı sıra MHP’den ayrılış süreci ile ilgili konular hakkında değerlendirmelerde bulunan İyi Parti Ardahan il başkanı Taşkın Polat, bölgenin atardamarı olan tarım ve hayvancılık sektöründe yaşanan sıkıntılara da değinmeden geçmedi.

DİCLE YILMAZ, YAYINA BAĞLANARAK RENK KATTI

Programa canlı yayın konuğu olarak katılan Arı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Dicle Yılmaz ise, İYİ Parti Ardahan İl başkanı Taşkın Polat’ın bazı yorumlarına katılmadığını ancak, Polat’ın sorulara verdiği samimi cevaplardan dolayı kendisine teşekkür etti. Yılmaz, Ardahan TV’ye mesaj gönderen bazı izleyicilerin yorumlarını beğenmeyerek kendilerini kınadı.

‘MHP’DE YAŞANAN PARTİ İÇİ SIKINTILAR AYRILMAMIZI KAÇINILMAZ KILDI’

İyi parti il başkanı Taşkın Polat, MHP’den İyi partiye geçiş sürecinde neler yaşandığına dair şunları söyledi: “1 Kasım 2015 seçimleri sonrası MHP içerisinde süren liderlik mücadelesinde amacımız kesinlikle partide kalmaktı. Yaşanan süreç sonunda Tosya ve Gemerek mahkemelerinin verdiği kararlar sebebiyle yeni bir parti kurmak zorunlu hale gelmişti ve Meral Akşener önderliğinde kurulan İyi Parti’de kurucu il başkanı olarak görev almaya başladım. Aralarında bilim insanları, avukat ve mali müşavirlerin de yer aldığı yönetim kurulumuz kamuoyundan da gerekli desteği almıştı. Ancak kısa bir süre sonra yaşadığım rahatsızlık neticesi il başkanlığı görevini Sabahattin Sarıçam’a devrettim. Tabi çok geçmeden Sabahattin beyin memuriyete dönüşü nedeniyle parti genel merkezinin istek ve onayıyla yeniden il başkanı oldum. Partimizin duruşunu, fikirlerini benimseyen herkese kapımız açıktır. Geldiğimiz nokta itibariyle şehrin genelinde parti örgütlenmesini de giderek yaygınlaştırıyoruz. Önümüzdeki günlerde Posof ilçesine atama yapacağız ve sahaya inerek köy ve mahallelerde üye kayıt çalışmalarına başlayacağız. Yapılan son kamuoyu anketleri göstermiştir ki, İyi Parti’nin oyları her geçen gün artıyor. İktidarın en büyük adaylarından biriyiz. İnşallah bizim iktidarımızda hem ülkemize hem kentimize adalet, huzur gelecek ve istihdam artacaktır. Türkiye iyi olacak, Ardahan iyi olacak, millet bizi çağırıyor.”

‘MİLLET İTTİFAKI OLARAK GÖREVE HAZIRIZ, HDP’NİN KAPATILACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM’

Taşkın Polat, ülkenin genel durumuna ilişkin olarak Cumhur ve Millet ittifakının farklı bakış açıları içerisinde faaliyetlerde bulunduğunu kaydederek, iktidar çevrelerinin son zamanlarda HDP’nin kapatılması yönünde sıklıkla dillendirdiği istek ve beklentilerinin de bir karşıladığı olmadığını belirtti.

Polat, sözlerini şöyle sürdürdü: “Genel başkanımız Meral Akşener’in yapılan baskı ve manipülasyonlara rağmen sergilediği duruşu takdir ediyoruz. Sağduyu ve hassasiyet içerisinde onurlu bir şekilde hareket eden genel başkanımızın her zaman arkasındayız. Cumhur ittifakının ülkeyi idare edemediğini ve bu nedenle önümüzdeki seçimlerde sandıkta başarısızlığına uğrayacağına inanıyoruz. İyi Parti olarak önemli bir oy oranıyla Millet ittifakı bünyesinde yer alıyoruz. Halkımız onay verirse millet ittifakı içerisinde de yönetimde söz sahibi olmak istiyoruz. İktidarın, HDP’yi kapattırma çağrı ve baskılarını samimi ve gerçekçi görmüyorum.”

‘BÖLGEDE HAYVANCILIK CAN ÇEKİŞİYOR’

Siyasi yaşantısının dışında aynı zamanda yıllardır tarım ve hayvancılıkla da uğraşan İyi Parti il başkanı Taşkın Polat, konuk olduğu Ardahan TV’de çiftçi olmanın zorluklarından da bahsederek, hükümetin ektiği toprak ve beslediği hayvanlarla geçimini sağlayan üreticilere vermiş olduğu desteğin yetersiz olduğunu ifade etti. İl başkanı Polat, hayvancılık sektöründe maliyetlerin çok yüksek olduğunu ve bir an evvel bu hususlarda gerekli tedbirler alınmazsa hayvancılığın bitme noktasına geleceği endişesini taşıdıklarını da sözleri arasına ekledi. Haber: Özgür Evliyaoğlu
 
Bu haber 1686 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum