Reklam
Reklam

ARDAHAN İL ÖZEL İDARESİNDE YİNE NELER OLUYOR?

ARDAHAN İL ÖZEL İDARESİNDE YİNE NELER OLUYOR?
02 Mart 2021 - 23:21
Birkaç yıldır suların durulmadığı İl Özel İdaresinde yine garip işler oluyor. İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü, 06.01.2021 günü, Bakan a. Vali Bakan Yardımcısı Muhterem İNCE imzasıyla, her yıl yapılmakta olan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı yapılacağına ilişkin, diğerleriyle birlikte Ardahan Valiliği’ne de, elektronik ortamda bir yazı gönderiyor.

Ertesi gün, 07.01.2021 günü Ardahan Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğü, Vali a. Vali Yardımcısı Cem Gümrükçü imzasıyla Ardahan İl Özel İdaresine, (İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü)’ne hitaben, ekinde bakanlığın yazısını da koyarak, “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı ile ilgili iş ve işlemlerin Yönetmelik hükümleri doğrultusunda her hangi bir aksaklığa meydan verilmeden yürütülmesi hususunda; Bilgi ve gereğini rica ederim” diyerek konuyu önemsiyor ve ilgili birimi uyarıyor.

Ardahan İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları Müdürlüğü ne yapıyor?

Yapması gerekenler, yönetmelik ve bakanlığın adı geçen yazısında sayılmış;
Kurum personeline sınav duyurusu yapılacak, müracaat süresi verilecek,
Müracaatlar alınıp Şubat ayının sonuna kadar listeler valiliklere bildirilecek,
Bu listeler de valiliklerce en geç 15 Mart 2021 tarihine kadar bakanlığa gönderilecek ve bakanlıkta merkezi sınav için gereken süreci yürütecek.

PEKİ, NE Mİ OLUYOR?

Ardahan İl Özel İdaresi, personeline hey yıl yaptığı duyuruyu yapmıyor, kimsenin süreçten haberi olmuyor, müracaat yapılamıyor, Şubat ayının sonu gelip geçiyor, valiliğe liste gitmiyor, valilik bakanlığa 15 Mart 2021’e kadar gidecek herhangi bir listeyi görmüyor.

Bununla da kalsa iyi; Ardahan İl Özel İdaresi Web sayfasında,
http://www.ardahanozelidare.gov.tr/gorevde-yukselme-ve-unvan-degisikligi-sinavi-hakkinda bir duyuru yayınlanıyor.

“Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Hakkında” başlığını taşıyan ve 01.03.2021 tarihini taşıyan duyuru şöyle bir bilgiyi duyuruyor; “2021 Yılında İdaremiz Tarafından Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Yapılmayacaktır İlanen Duyurulur” deniliyor. Duyuruyu yapan kurum yetkilisi olarak duyurunun altında “Özkan Öztürk Genel Sekreter Yardımcısı İnsan Kaynakları Müdür Vekili” yazısı görülüyor.
İlk okumada sanırsınız bakanlık sınavı iptal etmiş. Daha dikkatli okuyunca görürsünüz ki sınavı iptal eden sınavı yapacak bakanlık değil, kendini bakanlığın yerine koyan Ardahan İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları Müdürlüğü!

Bakanlığın her yıl yapılan sınavı aksaklık çıkmasın diye uyararak valiliğe bildirmesi, valiliğin konuyu aynı hassasiyetle ele alıp özel idareye bildirmesi hiç kıymetli olmamış, bir birim sınavın yapılmayacağına karar vermiş! Kurum mu karar vermiş, bir kişi kendini bakanlık mı saymış? Sahi Ardahan İl Özel İdaresi’nde neler oluyor?
 
Bu haber 2235 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum