Reklam
Reklam

ARDAHAN DEVLET HASTANESİ YOĞUN BAKIMDA

HASTANEDE 11 GÜN KALAN ARDAHAN İL GENEL MECLİS BAŞKANI CHP’Lİ BAHA YUNUSOĞLU, “PSİKOLOJİM BOZULDU PSİKİYATRİYE GİTTİM” DEDİ.

22 Haziran 2022 - 11:51
Kış aylarında nüfusu 98 bin olan Ardahan’ın yaz aylarında bu sayı gurbetçilerin gelişiyle birlikte 200 Bini buluyor. Doğal olarak yaşanan yoğun nüfus nedeniyle özellikle Ardahan Devlet Hastanesi ihtiyaçlara cevap veremiyor.

Ardahan İl Genel Meclis Başkanı CHP’li Baha Yunusoğlu, Ardahan Devlet Hastanesinde yaşanan yoğunluk nedeniyle doktor sıkıntısının yaşandığını belirterek yetkilileri göreve çağırdı.

Başkan Yunusoğlu, şunları söyledi: “Bugün tam 16 gündür Ardahan Devlet Hastanesindeyim. 5 günü serviste 11 günü yoğun bakımda fakat şunu gördüm Ardahan nüfusu şuan 5-6 katına çıkmış, gelen yazlıkçılardan dolaya sanki arı kovanı gibi o kadar kalabalık ve yoğunluk var. Ama ne yazık ki her bölümden bir uzman doktor var uzman doktor her sabah saat 8’de servisleri dolaşıyor. 10’da poliklinik başlıyor. 12’de öğle yemeği ardından tekrar servise çıkıyor. Yetmiyorlar uzmanlarımız buraya yetmiyorlar hasta sayısı fazla önceden bir doktora 20 hasta düşüyorsa şuanda bir doktora 100 hastadan fazla hasta düşüyor. Biran önce buraya uzman doktor gönderilmesi gerekiyor. Ayrıca yoğun bakım ünitesinin önünde bekleyen hasta yakınları var refakatçiler şuan yerlerde yatıyor. Gerçekten içler acısı, anju ünitesi kuruldu fakat ne yazık ki faaliyet göstermiyor direk olarak Kars yada Erzurum’a sevk ediyorlar. Kolonoskopi için bile Kars’a sevk ediyorlar. Kaç vatandaşımız yolda giderken kalp krizinden yolda hayatını kaybetti. Bir an önce anju ünitesinin kurulmasını istiyoruz ve uzmanlarımız tek bu adam servislerimi dolaşsın ameliyathanede ameliyata mı girsin yoksa poliklinikte hasta muayenesi mi yapsın kesinlikle bu sorunlara çözüm bulması için Ardahan Milletvekili Orhan Atalay’dan özellikle rica ediyorum. Anju ünitesi kuruldu dediler ama ne yazık ki öyle bir işlem yapılmıyor. Kolonoskopi dediler ama burada öyle bir işlem yapılmıyor. Ben çok doluyum bugün psikolojim bozuldu psikiyatriye gittim şu anda psikiyatri ilaçlar kullanıyorum sebebi buradaki sıkıntı.” 


Reklam
Bu haber 2551 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Halkın sesi
  1 hafta önce
  Geleceğin millet vekili tabi yolunu kesen olmaz ise bir öncekiler gibi babalarının yeri gibi sahiplenmiş menfaat için chp yi sarmış kişiliklerden müsade olursa aday olursunuz engelde olunursa artık yuh derim buna vekil adayı olarak görüşüm şahsi fikrimdir tavsiyemdir.
 • Isme gerek yok
  1 hafta önce
  Bence bu beyefendi ardahanda yaşamıyor ardahanda sorunlari yeni görmüş ocivardaki insalar kanserden ölüyor son evrede kanser olduğunu öğreniyor yapacak birşey de olmuyor
 • Ayşe hanım
  1 hafta önce
  Sahipsiz bir memleket