Reklam
Reklam

ARDAHAN'DA METAVERSE SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 23 Şubat İlkokulunda "Metaverse (Sanal Evren) Pedagojisi" semineri düzenlendi.

22 Haziran 2022 - 12:09
Öğretmenlere yönelik düzenlenen seminerde, Türkiye Metaverse Platformu (TMP) Başkanı Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan ile Dr. Levent Emnungil, Metaverse- (Sanal Evren) hakkında bilgiler aktardı.

Seminere Ardahan valisi Hüseyin Öner, Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi (SODİMER) ve Türkiye Metaverse Platformu Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan,“Bugün Ardahan’dayız Türkiye Metaverse platformu ve Sodimer olarak çok değerli öğretmenlerimize eğitim verdik. Metaverse ve metaverse pedagojisi kavramlarını anlattık. Eğitim alanında yapılabilecek çok işler olduğunu hep beraber burada deneyimledik. Türkiye bu konuda çok ciddi anlamda içerik üreticisi olarak eğitim alanında çok önemli işler yapabilir ve Ardahan gibi çok kıymetli kentlerimizden Metaverse alanında çok güzel uygulamalar çıkabilir. Bu farkındalığı yaratmak için Milli Eğitim Müdürlüğünün misafiri olarak kentimize geldik. Çok değerli öğretmenlerimizle hem uygulamalı hem teorik olarak bir araya geldik. Çok güzel ve çok keyifli, çok ilgili bir toplulukla beraber Ardahan’da Metaverse konuştuk” dedi.

Metaverse hakkında da açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Levent Eraslan, şunları söyledi: “Metaverse  öte evren olarak tanımlanan ve bir yıl öncesinde hareketli bir şekilde tüm dünya ya içine girilebilecek internet ortamıdır. Yapay zeka VR ve RA sistemleriyle blok zincirle ortaya çıkmış çok önemli bir bağlam. Süreç içerisinde artık insanlar kendi avatarları ve dijital ikizleriyle çok önemli yerlere çok farklı şekilde girebilecekler işte biz bunun adına Metaverse diyoruz.” 
Reklam
Bu haber 890 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • hacı hüsrev
    1 hafta önce
    dayıma söyledim yakında il milli eğitim müdürü de başta olmak üzere genel bir temizlik yapacak. ALALAY vePATLICAN. SIRA SİZEDE GELECEK.