Reklam

Ardahan CHP'de gündem, yangınlar ve uçaklar oldu

Ardahan CHP'de gündem, yangınlar ve uçaklar oldu
30 Temmuz 2021 - 23:07
Nazlıaka, ilk önce Göle ilçesine bağlı Okçu Köyünde Cemil Kırbayır Kültür Evini ziyaret etti ve Berfo Ana’nın mezarında dua etti. 
CHP Ardahan İl Başkanlığı ve Kadın Kolları tarafından düzenlenen programa katılan Nazlıaka, 81 ilde kadınlara yönelik başlattıkları YaşamHak projesi hakkında bilgi verdi.

Dursun Akçam Kültür Evi´nde düzenlenen programa CHP Kadın Kollar Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP İl Başkanı Yalçın Taştan, CHP Kars İl Başkanı Ayhan Toraman, Ardahan Kadın Kolları Başkanı Menekşe Bekmez, CHP´li İl Genel Meclisi, Belediye Meclisi üyeleri ve Kadın kolları üyeleri ile kadınlar katıldı.

Nazlıaka, toplantıda yaptığı konuşmada, tüm Türkiye’de olduğu gibi Ardahan’da da partilerine ilginin her geçen gün arttığını dile getirdi.

Kadın kolları teşkilatı olarak partilerini daha ileri noktalara taşımak istediklerini anlatan Nazlıaka, il ve ilçelerdeki örgütlenmeyi tamamladıklarını, yılsonuna kadar da mahalle örgütlenmesini bitireceklerini ifade etti.

"YaşamHak Projesi" ile ilgili bilgi veren Nazlıaka, şiddet mağduru kadınlara destek olmaya çalıştıklarını ve bu çalışmalarını sürdüreceklerini vurgulayarak, şunları söyledi; "Bu, sadece kadınları ilgilendiren sorun değil, toplumun tümünü, insan haklarını, demokrasiyi ilgilendiren sorun çünkü demokrasi dediğimiz rejim katılımcılık demektir. Toplumun yarısının yok sayıldığı bir ortamda demokrasiden bahsetmemiz asla mümkün değildir. İşte bu nedenle bizler eşit, adil, özgür, laik, demokratik bir Türkiye´yi kadın erkek hep birlikte yeniden inşa edeceğiz. İlk seçimlerde bunu inşa edeceğiz. Kadınlar olarak var olan haklarımızı koruma mücadelesi veriyoruz. Kadınların can simidi olan İstanbul Sözleşmesi bir gece kararı ile iptal edildi. Ama hiç üzülmeyelim Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir sözü var. Diyor ki, ilk seçimde iktidara geleceğiz ve ilk bir hafta içerisinde İstanbul Sözleşmesini yeniden yürürlüğe koyacağız.”

Konuşmasında Türkiye’deki orman yangılarına da değinen ve mağdur olanlara geçmiş olsun dileklerini ileten Nazlıaka, "Ciğerlerimiz sökülüp alınıyor. Orman yangını demek, insan ölmese bile oradaki canlıların, bitkilerin yaşamını kaybetmesi demektir. Türkiye’yi yönetemeyen iktidar bu süreci izliyor. Uçağa ihtiyaç var Türk Hava Kurumu’nun kayyum başkanı düğünde eğleniyor. Tek bir kişiye 8 uçak alınırken, 83 milyona orman yangını için sadece 3 uçak tahsis ediliyor. Keşke keyif için uçak alacaklarına, keşke gezmek için uçak alacaklarına bu halkı düşünselerdi de orman yangınları için uçak alsalardı" ifadelerini kullandı.

CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan ise, “Ülkemizde maalesef farklı bölgelerde yangınlar çıkıyor. Hepimizin ciğeri yanıyor, buna dayanmak artık mümkün değil. İktidar maalesef seyretmekle kalıyor. Bu artık iktidarın bir şey yapamayacak hale geldiğini gösteriyor. Cumhuriyet Halk Partili olmaktan onur ve mutluluk duyuyorum. Ben ve partili arkadaşlarım için hiçbir mevki ve makam Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olmaktan daha önemli değildir. Genel Başkanımızın 2017 yılından beri istediği demokrasiyi savunan güçleri bir arada tutma mücadelesi ve projesi 2018 yılında Milletvekili seçimlerinde elde edilen başarı ve akabinde 2019 seçimlerinde ülkemize baharı getireceğiz demişti. Genel Başkanımızın önderliğinde ülkeyi bir araya getirme duruşunu devam ettirmek ve sonuna kadar demokrasiden yana olan güçleri bir arada tutmak zorundayız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu dönemde görevi budur. Elbette partimizin çıkarlarını da düşüneceğiz ama temelde Türkiye’nin çıkarlarını düşünmemiz gerekiyor. Bu gidişten ancak demokrasiyi savunanlarla omuz omuza olursak başarılı olacağımıza inanıyorum. Bunun örneğini en belirgin şekilde 2019 seçimlerinde tüm Türkiye’de verdik. Ardahanlılarla onur duyuyorum. Ardahan 2019 seçimlerinde ilk kırmızıyı yakan il oldu. Gurbette ki Ardahanlılara da çok teşekkür ediyorum. O dönemde bizlere çok ciddi destekleri oldu. Biz Kurtuluş savaşını kadınlarımızın katkıları ile kazandık. Mermi doldurdular, top taşıdılar, elbise diktiler. Kadın dündür, kadın bugündür ama en önemlisi kadın yarındır ve gelecektir. Türkiye kadınlarımızın elindedir” diye konuştu.   

Konuşmaların ardından CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan ile partiye üye olan kadınlara rozet taktı.

Toplantı sonrasında Nazlıaka ve beraberindekiler Ardahan Belediyesini  ziyaret etti. Ardından Halilefendi Mahallesinde faaliyete başlayan ve ilimiz istihdamına önemli katkı sağlayan Ardahan Tekstil Fabrikasını ziyaret eden Nazlıaka, kadın çalışanlarla sohbet gerçekleştirdi.

Nazlıaka, daha sonra Ardahan Barosu’nu ziyaret etti ve burada “YaşamHak” projesi kapsamında ücretsiz destek sağlamak adına protokol imzaladı. Nazlıaka, CHP Ardahan İl Başkanlığı’na da ziyarette bulundu, akabinde ise Hanak ve Damal ilçe Belediyelerini ziyaret etti.
Bu haber 1166 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum