31 Mart yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden yeniden aday olarak ikinci kez ardahan Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Başkan Demir kaynak sıkıntısı nedeniyle başkanlığının en zor günlerini yaşıyor.
Kentte altyapı sorunları başta olmak üzere vatandaşın tepkisini çeken eksiklikler çığ gibi büyürken, sorunlara çözüm üretemeyen Başkan Demir’in sessizliği dikkat çekiyor. Mayıs ayında Belediye personelinin maaşlarının bir kısmını ödeyebilen başkanı bekleyen sorunların arasında ise yollarda meydana gelen bozulmalar ve içme suyu sıkıntısı ise hat safhaya ulaşmış durumda.
Yerel seçimlerde verdiği vaatler bir tarafa mevcut sorunların çözülmesinde bile etkisiz kaldığı görülen Başkan Demir’in kaynak sıkıntısı çektiği ve umudunu bağladığı CHP’nin kazandığı büyükşehir belediyelerinden destek görmemesi de vatandaşların tepkileri arasında yer alıyor.
ÇİĞDEM KOÇAK
![](https://www.ardahanhaber.com.tr/images/files/2024/06/6666e661f0645.jpg)
geçen yıl Ardahana hayatımda ilk defa geldim Ardahan gerçekten çok geri kalmış sahipsiz bir şehirden ziyade kasaba görünümünde, insanları gerçekten çok değerli sıcak kanlı ve yardımsever ama sanki 1980 lerde yaşıyorlar yazık günah bu şehire sahip çıkılması lazım şehir merkezindeki hayvancılığın ahırların şehir dışıba taşınması lazım bu kadar hayvancılık varken et fiyatları çok fazla birde hafta sonu nöbetçi fırın gibi saçma bir uygulama var ben hiç bir şehirde böyle bir şey görmedim Trafikte çok saçma her yer tek yönlü yabancı biri bocalayıp kalıyor