Reklam
Reklam

ARDAHAN BAROSU İÇİN RESMİ BAŞVURU

ARDAHAN BAROSU İÇİN RESMİ BAŞVURU
06 Mayıs 2019 - 11:18

Uzun zamandır Kars Barosuna bağlı olan Ardahanlı Avukatlar, Baro olma yolunda resmi evraklarını ilgili makamlara iletti.

41 Avukatın görev yaptığı kentte Ardahan Barosunun kurulması için gerekli çalışmalara başlayan ve imzaları toplayan Ardahanlı Avukatlar, resmi olarak başvuruda bulundu.

Bir ilde kurulması gereken baro için yeterli avukat sayısına ulaştıklarını kaydeden Ardahanlı Avukatlar, “Bir ilde kurulması gereken baro için en az 30 avukata ihtiyaç vardı. Bizler bu sayıya ulaştık. Bu nedenle artık Ardahan'ın bağımsız barosu olması için girişimlerde bulunduk. Baronun kurulmasıyla daha güçlü olacağız. İnsan hakları konusunda daha etkin bir rol almış olacağız. Sivil toplum kuruluşları içinde baronun önemi çok büyüktür. Eskiden Ardahan temsilcilikti. Ama artık yargıda önemli bir konumu olan baroya sahip olmuş olacağız. Kars'tan bağımsız, Ardahan olarak baro başkanlığı kuracağız. Bu nedenle yargıda konumuz daha güçlü ve etkin olacak. Şimdiye kadar Kars Barosunun tahakkümü altındaydık. Özgürlüğe adım atacağız” şeklinde konuştular. 

Bu haber 2134 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum