ARDAHAN BARO SEÇİMİNDE GÜLEN TARAF YOLCU OLDU

ARDAHAN BARO SEÇİMİNDE GÜLEN TARAF YOLCU OLDU
19 Eylül 2021 - 18:00 - Güncelleme: 19 Eylül 2021 - 20:56
Ardahan Barosu’nun 2. Olağan Genel Kurulu seçimi yapıldı. 56 Üyesi bulunan Ardahan Barosu seçiminde mevcut Başkan Av. Osman Nuri Yıldız ve Av. Murat Yolcu yarıştı. 

Dursun Akçam Kültür Evi’nde 2. Olağan Genel Kurulu seçimi için divan oluşturuldu. Divan başkanlığına Av. Ahmet Yavuz Yılmaz, oy çokluğuyla seçildi. İstiklal Marşı ve Saygı Duruşunun ardından başkan adayları birer konuşma yaptı ve daha sonra seçime gidildi.

Yapılan oyla sonucunda Av. Murat Yolcu 30 oy alırken, rakibi eski başkan Av. Osman Nuri Yıldız ise 24 oyda kaldı. Oylamada toplam 54 oy kullanıldı. 

Ardahan Barosu Başkanlığını kazanan Av. Murat Yolcu, ANKA Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Yolcu:  “Türkiye’nin en genç barosu olan Ardahan Barosu’nun 2. Olağan Genel Kurulunu yaptık. Avukatlarımızın teveccühü ile Baromuzun 2. Başkanı seçildim. Türkiye’de hukukun üstünlüğüne, meslektaşlarımıza ve Ardahan’a karşı sorumluluğumuzun farkındayız. Hukukun üstünlüğü ve demokrasinin tecellisi için çalışacağımıza söz veriyorum” dedi. 
Bu haber 2840 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 3 Yorum