Reklam
Reklam

ARDAHAN'A HAVALİMANI İSTEMEYENLER BİR DAHA DÜŞÜNSÜN!

ARDAHAN'A HAVALİMANI İSTEMEYENLER BİR DAHA DÜŞÜNSÜN!
20 Temmuz 2021 - 22:59
Ardahan’ın hakkı olan Ardahan-Artvin Havalimanı projesinin Rize’ye kaydırılması nedeniyle tartışmalar sürerken, Kurban Bayramı tatilini memleketinde veya şehir dışında geçirmek isteyen vatandaşlar Kars Harakani Havalimanı'nda yoğunluk oluşturdu.

Bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasının ardından memleketlerini ziyaret etmek, tatil bölgelerine seyahat etmek isteyenler havalimanları ve otogarların yolunu tutarken, artan talebi karşılamakta güçlük çeken firmalar da ek sefer düzenliyor.

Kurban Bayramı dolayısıyla ek seferlerin konulduğu kentteki Harakani Havalimanı'nda Artvin ve Ardahan'daki vatandaşların da kullanmasıyla yoğunluk oluştu. Kovid-19 tedbirleri kapsamında ateşleri ölçülerek içeri alınan yolcular, sosyal mesafe kurallarına göre uçaklara alındı.

Öte yandan Ardahan’a gelmek isteyen vatandaşlar, uçak bileti bulmaktan zorlanırken, Ardahan’a havalimanın yapılmasını sabırsızlıkla beklediklerini dile getirdiler.

Ardahan’a havalimanı yapılması durumunda, Ardahan, Göle, Hanak, Çıldır, Damal ve Posof’un yanı sıra, Erzurum’a bağlı Oltu, Olur ve Şenkaya İlçeleri ile Artvin ve bağlı ilçeler Şavşat ve Ardanuç’un yanı sıra, Gürcistan’ın Ahıska ve Ahırkelek illerinin de Ardahan Havalimanı hizmetinde faydalanacağı unutulmamalıdır. Nüfusunun yaklaşık 5 katının il dışında olan Ardahan’a havalimanı yapılması durumunda uçak seferlerinin her gün dolup taşıyacağı yaşanan yoğun talepte de görülmektedir.
 
Bu haber 7163 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • posoflu
  8 ay önce
  merhamet edin 50 km bir havalimanımı olur az bir mantıklı olun
 • posoflu
  8 ay önce
  merhamet edin 50 km bir havalimanımı olur az bir mantıklı olun
 • gezgin
  10 ay önce
  Ardahana havalimanı bence uzun vadede şehre ihanet olur. Kars havaalinına 40-60 dk zahmetsiz ulaşılabiliyoruz böylece uçsuz bucaksız arazilerimizde hayvanlarımız beslenebiliyor ve topraklarımızda kimyasal gübre kul***madan tarım da yapabiliyoruz. Burada altını dolduramadığınız cümlelerle havaalimanı istemek doğru değil.
 • ahmet özkan
  10 ay önce
  Ulaşımın gelişmesi kentte nüfus sirkülasyonunu artırır bu da taksisinden dolmuşuna bakkalından marketine, lokantasına kadar Ardahan'ın ekonomisine katkısı olur. Ardahana Hava limanı yapılması yine aynı zamanda demiryolunun faliyete girmesiyle serhat şehrimizin ekonomisini, sosyal ve kültürel yapısını yükseltecek ivme kazandıracaktır. aynı zamanda verimli meralarının hayvancılığa katkısıyla üretimi artıracak ve bu a***da sanayi kuruluşlarının oluşmasına zemin hazırlayacaktır. Bu vesileyle ülkemizin zenginliklerini ekonomiye kazandırılacaktır.
 • mehmet avşar
  1 yıl önce
  İstemeyen belli. Arü Eski Prof.'larından Ardahanlı o*** kılıç. Çıkıp cevap versin
 • Y g
  1 yıl önce
  Inşallah olur
 • Y g
  1 yıl önce
  Inşallah bi havalimanimiz olur
 • Murat özer
  1 yıl önce
  Sadece istanbul da nufusun 5 kati kisi var . Turkiye genelinde milyonun uzerindeyiz