Reklam
Reklam

ARDAHAN'A HAVALİMANI İSTEMEYENLER BİR DAHA DÜŞÜNSÜN!

ARDAHAN'A HAVALİMANI İSTEMEYENLER BİR DAHA DÜŞÜNSÜN!
20 Temmuz 2021 - 22:59
Ardahan’ın hakkı olan Ardahan-Artvin Havalimanı projesinin Rize’ye kaydırılması nedeniyle tartışmalar sürerken, Kurban Bayramı tatilini memleketinde veya şehir dışında geçirmek isteyen vatandaşlar Kars Harakani Havalimanı'nda yoğunluk oluşturdu.

Bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasının ardından memleketlerini ziyaret etmek, tatil bölgelerine seyahat etmek isteyenler havalimanları ve otogarların yolunu tutarken, artan talebi karşılamakta güçlük çeken firmalar da ek sefer düzenliyor.

Kurban Bayramı dolayısıyla ek seferlerin konulduğu kentteki Harakani Havalimanı'nda Artvin ve Ardahan'daki vatandaşların da kullanmasıyla yoğunluk oluştu. Kovid-19 tedbirleri kapsamında ateşleri ölçülerek içeri alınan yolcular, sosyal mesafe kurallarına göre uçaklara alındı.

Öte yandan Ardahan’a gelmek isteyen vatandaşlar, uçak bileti bulmaktan zorlanırken, Ardahan’a havalimanın yapılmasını sabırsızlıkla beklediklerini dile getirdiler.

Ardahan’a havalimanı yapılması durumunda, Ardahan, Göle, Hanak, Çıldır, Damal ve Posof’un yanı sıra, Erzurum’a bağlı Oltu, Olur ve Şenkaya İlçeleri ile Artvin ve bağlı ilçeler Şavşat ve Ardanuç’un yanı sıra, Gürcistan’ın Ahıska ve Ahırkelek illerinin de Ardahan Havalimanı hizmetinde faydalanacağı unutulmamalıdır. Nüfusunun yaklaşık 5 katının il dışında olan Ardahan’a havalimanı yapılması durumunda uçak seferlerinin her gün dolup taşıyacağı yaşanan yoğun talepte de görülmektedir.
 
Bu haber 1810 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 4 Yorum