Reklam

AK Parti'den esnafa ziyaret, Rektör'e destek

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, AK Parti Ardahan İl Başkanı Kaan Koç ve parti yönetimi, Ardahan’da esnaf ziyareti gerçekleştirerek sorunları dinlediler.

AK Parti'den esnafa ziyaret, Rektör'e destek
27 Temmuz 2021 - 21:36
Milletvekili Atalay ve Başkan Koç, daha sonra Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci ile Ankara-Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Ergüder Şimdi ile Ardahan Üniversitesini ziyaret etti.

Ziyarette ayrıca; Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, AK Parti Ardahan İl Başkanı Kaan Koç, AK Parti Ardahan Gençlik Kolları Başkanı Emre Karakoyun, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Özgür Açıkyıldız, AK Parti Göle İlçe Başkanı Sinan Karatay, AK Parti Ardahan İl Yönetim Kurulu Üyeleri Taviddin Coşkun ve Engin Sütçü, AK Parti Damal İlçe Başkanı Nevriye Derdiyok, AK Parti Posof İlçe Başkanı Songül Öner, Posof İl Genel Meclis Üyesi Nihat Ülvan ile parti teşkilatı yer aldı. 

Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, 2021-2022 eğitim öğretim döneminde pandemiden dolayı uzak kaldığımız öğrencilerle tekrar bir araya gelmeyi ümit ettiğini ifade etti. Projesi tamamlanan Şehit Ömer Halisdemir Spor Kompleksi ve Derya Samancı Öğrenci Yaşam Merkezi, Planetaryum (Gezegenevi) ile ilgili bilgi veren Rektör Biber, Üniversitenin akademik durumuna ilişkin bazı bilgiler paylaştı. Son 4 yılda lisansüstü eğitim program sayısının 5 kat arttığını belirten Biber,  Üniversiteden yapılan uluslararası bilimsel yayın sayısının son 4 yılda 3 kat arttığını, uluslararası yayınlara atıf sayısının ise 10 kat arttığını dile getirdi. Yayın ve atıf sayısındaki büyümenin eğitimdeki niteliğin arttığının bir göstergesi olduğunu vurgulayan Rektör, bilimsel çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini söyledi.

Milletvekili Atalay: “Üniversitemiz hakkında yapılan yalan haberler Üniversitemize ve Ardahanımız’a zarar veriyor”

Ziyarette konuşan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, “Üniversitemiz hakkında yapılan yalan haberler Üniversitemize ve Ardahan’ımıza zarar veriyor” ifadelerini kullandı. Dekanlık görevinin vekâleten geçici süreyle Rektör tarafından yürütülebileceğini belirten Milletvekili Atalay, dekan ataması yapıldığı takdirde görevin asaleten birine devredildiğini vurguladı. Prof. Dr. Atalay, Üniversitelerde dilek / öneri / şikâyet sorumlusunun bizzat Rektörün kendisinin olmasının sürecin hızlı işlemesi ve çözüm üretilmesi açısından önemli olduğuna dikkat çekti. “Başka üniversitelerde olduğu gibi Ardahan Üniversitesi Rektörü bu gibi görevlerden maaş kesinlikle almaz” diyen Milletvekili Atalay, bu tip yalan haberlere tevessül edenlerin toplumun zihninde yanlış bir algı yaratmaya çalıştığının altını çizdi.
Bu haber 1256 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Herifin biri
  2 ay önce
  Halkın seçtiği vekil, halkın istemediği rektörü savunuyor. Sayın Atalay, Ardahan’a zerre faydan yok insanların gözünden daha fazla düşme.
 • Herifin biri
  2 ay önce
  Halkın seçtiği vekil, halkın istemediği rektörü savunuyor. Sayın Atalay, Ardahan’a zerre faydan yok insanların gözünden daha fazla düşme.