Reklam
Reklam

AK PARTİ'DE KAAN KOÇ DÖNEMİ BAŞLADI

AK Parti Ardahan İl Başkanlığı 7. Olağan Kongresi Kazım Karabekir Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.

AK PARTİ'DE KAAN KOÇ DÖNEMİ BAŞLADI
24 Şubat 2021 - 20:20
Kongreye, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan telekonferans yöntemiyle katılırken, Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ, Ulaştırma eski Bakanı Ahmet Arslan, Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, Erzurum eski Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Bölge Koordinatörü Reşit Polat, delegeler ve partililer katılım sağladı.

Kongre, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bağlantısında İl Başkanı Kaan Koç ile görüşerek, Ardahanlılara selam gönderdi.

ATALAY: MİLLET KEFENİNİ GİYDİ KENDİ İRADESİNE SAHİP ÇIKTI

AK Parti’nin yeni il Başkanı Kaan Koç’a başarı dileyerek konuşmasına başlayan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, “Öncelikle kongremiz ilimize,  ülkemize ve insanlığa hayırların kapısına anahtar olmasını temenni ediyorum” dedi.

2001 yılında kurulup ertesi yıl iktidar olan 19 yıldır iktidarda kalan ve bütün dünyada mazlumlar için  umut olan AK Parti, bugüne kadar milletimizi mahcup etmemiştir diyen Milletvekili Atalay: “ Bu parti  kökleri yerin derinliklerine salınmış bin 400 yıllık inanç, kültür ve medeniyetin gücünü almış koca bir  çınardır. İçerden ve dışarıdan her türlü hain sinsi teşebbüslere rağmen tankların önüne yattı ama dışarıya egemenlik vermedi. Millet her zaman kendi iktidarını kurmak istemiş ama fırsat vermediler ama 15 Temmuz’da hiç beklemedikleri bir inançla şaşırıp kaldılar. Millet kefenini giydi kendi iradesine sahip çıktı. Bunu hepimiz birlikte başardık ama bu yetmez, çünkü Türkiye’nin uzun sure gitmesi gereken menzili vardır. Çünkü bu ülkenin başındaki lider kefenini giyen liderdir. Ardahan uzun yıllar boyunca ihmal edilmiş kendi kaderine mahkum edilmiş bir şehirdi aslında, şehir değil köydü. O köy şimdi marka şehir oldu. Kısa bir sürede il ve ilçeler birbirine duble yollarla bağlanacak.  Ilgar tüneli, Avrasya ve Kafkasya’nın birbirine bağlandığı yer olacaktır onun için Ak Parti iktidarda kalmalı, bu muhalefet partilerinin iktidarları döneminde ne yaptıklarını gayet iyi biliyoruz” şeklinde konuştu.

Ardahan’da partisinin kongresinde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Hayallerimizi rüyalarımıza yerleştirdiğimiz sürece Allah’ın izniyle 20 yıl boyunca 15 seçim nasıl kazanmışsak bundan sonra da yine aynı şekilde devam edeceğiz” dedi.

Dağ konuşmasına şöyle devam etti: “Hayallerimizi biz rüyalarımızda hep gördük ve yaşadık. Duble yollar ve Marmara gibi büyük projeler bizim hayallerimizin ürünüdür. Kürt sorunu dediler. Kürt sorununu çözmeyi biz hayalimizde kurduk. Bazen sabrettik, bu ülkede muhafazakarların başörtüsü sorunu, katsayı adaletsizliği sorunu vardı bunu içimizde hissettik ve hayallerimizde hissettik, bunu bazen rüyalarımızda gördük, bazen geceleri uyuyamadık. Bu ülkenin altyapı sorunu duble yol sorunu vardı. Bu hayallerimizi rüyalarımıza yerleştirdiğimiz sürece Allah’ın izniyle 20 yıl boyunca 15 seçim nasıl kazanmışsak bundan sonra da yine aynı şekilde devam edeceğiz. Biz inandığımız yolda yürüye yürüye buraya geldik. Şimdi inandığımız yolda yürüyoruz ve yeni hayaller peşindeyiz. Biz uzaydan bahsediyoruz. Beyefendiler çıkıp bunu dalga ve tiye alıyorlar. Ya da yapamazsınız diyorlar. Bugün yerli ve milli araba diyoruz dalga geçiyorlar. Ama biz Allah’ın izniyle nasıl bugüne kadar inandığımız yolda yürüyerek bugüne gelmişsek 2023’te de, 2028’te de inandığımız yolda yürüme azmiyle devam edeceğiz.”

"DOĞU AKDENİZ´DE HEM MASADAYIZ HEM SAHADAYIZ"

Dağ, Doğu Akdeniz´deki gelişmelere de değinerek bölgedeki doğal gaz rezervinin diğer ülkelerin iştahını kabarttığını vurguladı. Doğu Akdeniz meselesinde Türkiye’nin hem masada hem sahada olduğunun altını çizen Dağ, şunları kaydetti: ´´Ak denizde doğalgaz arama çalışmaları yeni değil. Dünya doğalgaz karbon rezervinin yüzde 47´si Doğu Akdeniz bölgesinde yer alıyor. Dünyadaki birçok ülke 2000´li yıllardan bu yana o bölgede doğalgaz karbon arıyor. İtalya’nın Eni firmasıyla Fransa’nın Total firması Ak Denizde sürekli arama çalışması yapıyor. Ve bu arama çalışmalarında Türkiye´ye bırakın arama imkanı vermesini, arayıp bulduktan sonra Avrupa´ya en uygun güzergah Kıbrıs ve Türkiye üzerinden olmasına rağmen Türkiye bir kar elde eder diye daha maliyetli olan Yunanistan üzerinden götürmeyi bile düşünen bir yapı var.”

AK Parti’nin yeni il Başkanı Kaan Koç, kongre ardından kürsüye çıkarak tüm partililere ve katılımcılara teşekkür etti.
 
Bu haber 4621 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum