Reklam
Reklam

AK Parti'de Atalay'sız toplantı

AK Parti'de Atalay'sız toplantı
30 Eylül 2019 - 17:31 - Güncelleme: 30 Eylül 2019 - 17:42

AK Parti Ardahan İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Eylül ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı, Gençlik Merkezi Salonunda gerçekleştirildi. 

Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın katılmadığı toplantıya AK Parti Ardahan İl Başkanı Hakan Aydın, 24 Haziran Milletvekili adayı Halil İbrahim Dursunoğlu, Merkez İlçe Başkanı Özgür Açıkyıldız, AK Parti Göle İlçe Başkanı Sinan Karatay, eski başkanlardan Faruk Köksoy, Mikail Kayatürk, AK Parti eski İl başkanları Yunus Baydar ve Nusret Koyuncu, eski Merkez İlçe Başkanı Fırat Avşar, Posof İlçe Başkanı Songül Öner, Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, Çıldır AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Yılmaz, Damal AK Parti İlçe Başkanı Nevriye Derdiyok, Hanak AK Parti İlçe Başkanı Tanju Kilit, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri Levent Bilgin ve Muhammet Şenel, Belediye Meclis Üyeleri, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Disiplin Kurulu Başkanı, İl Demokrasi ve Hakem Kurulu Başkanı, İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Kadın Kolları Başkanları İlçe Gençlik Kolları Başkanları katıldı.   

Divan Başkanlığını eski Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Divan başkan Yardımcılığına ise eski İl Genel Meclis Başkanı Taviddin Coşkun'un yaptığı Eylül ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısında, İlçe Belediye Başkanları ve İlçe Başkanları birer konuşma yaptılar.

Posof ve Çıldır Belediye Başkanlarının yaptıkları konuşmalarda Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’a teşekkür ettikleri öğrenilirken, Atalay’ın toplantıya katılmaması nedeniyle salonda homurdanmaların yaşandığı gözlendi.

AK Parti Ardahan İl başkanı Hakan Aydın konuşmasına, İman Müslim´in hadisi ile başladı.

Aydın: ‘İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olmazsınız. Size, yaptığınız takdirde birbirinizi seveceğiniz bir iş göstereyim mi? Aranızda selamı yayın’’ O yüzden diyorum ki Allah'ın rahmeti, bereketi ve selamı hepinizin üzerine olsun” dedi.

Ak Partililer Kuruluşundan bu yana hak, özgürlük, adalet ve kalkınma prensiplerini hayata geçiren bir parti olduğunu belirten Aydın, uzun konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ak Parti, 18 yıldır Türk siyasetine yön vermekte olup sosyal adaletin ve ekonomik büyümenin uygulayıcısı, bireysel özgürlüklerin ve insan haklarının savunucusu olmuş ve bu bağlamda her alanda olumlu değişimin önünü açarak pozitif reformları hayata geçirmiştir.

 Partimiz; eğitimden sağlığa, istihdamdan ulaşıma, savunma sanayisinden ticarete, yaşamın her alanındaki dev projelere imza atmıştır. Yaşam standartlarını ve kalitesini insana yakışır bir şekilde yükselterek Milletimize hizmet etmiş ve etmeye de devam etmektedir. Değerli Dava Arkadaşlarım Cumhurbaşkanımız sn. Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlayan bu hareket, yine onun rehberliği ve ışığında ilerlemekte, her geçen gün kat be kat yükselmekte, milli ve İslami bir şuur ile her an her neferde yeniden dirilmektedir. Çünkü Ak Parti bir diriliş hareketidir. Bu diriliş: imanın kalplerde ve ruhlarda tecellisidir. Ak Parti bir direniş hareketidir. Bu direniş: mazlumun zalime karşı her coğrafyada; dil, din, ırk ayrımı yapmaksızın yükselen sesidir.

Ak Parti bir uyanış hareketidir. Bu uyanış: Türk milletinin şahsında bütün İslam aleminin uyanışıdır. Ak Parti bir adalet hareketidir. Bu hareket: gücü ve konumu ne olursa olsun haksızlığa karşı en azından vicdanlarda verilen hükümdür. Ak Parti bir bilinç hareketidir. Bu bilinç: Türk milletinin tarihsel derinliğinden doğan yükümlülük ve İslam’ın karakterinde parlayan izzet ve haysiyettir. Ak Parti bir kalkınma hareketidir. Bu kalkınma: insanca yaşamanın hem maddi hem de manevi gereklerini kapsayan bütüncül bir ruhun ifadesidir.

Değerli Dava Arkadaşlarım, Kıymetli Katılımcılar Cumhurbaşkanımız sn Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında tecelli eden bu hareket, önce Türk milletinin sonra İslam aleminin davasıdır. Cumhurbaşkanımız her platformda gündeme getirdiği ve bizim kutsiyetimiz olan mazlum coğrafyalarda dünyanın göz yumduğu insanlık dramları yaşanmaktadır. Filistin, Arakan, Doğu Türkistan, Suriye ve Irak’ ta yaşanan zulümlere herkes kör olmakta ve herkes sessiz kalmaktayken, yaşanan bu zulümlere, bu haksızlıklara ve bu dramlara yalnızca bir yiğit haykırmakta ve sadece bu yiğit mazlumların sesi olmaktadır. O yiğit kim mı? Tabi ki Cumhurbaşkanımız, Başkanımız sn. Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi.

Kıymetli Ak Partililer Ümmetin son kalesi son sancağı olan devletimizin önünde her zaman bir engel olan, ülkemizin ve milletimizin bekasını tehdit eden terör, içimizdeki hainlerden destek bularak huzur ortamını şiddete ve istikrarsızlığa sürüklemek için olanca gayreti ile çabalamaktadır. İç ve dış mihrakların bu denli organize bir şekilde üzerimize hücum ettiği bir zamanda sn Cumhurbaşkanımız önderliğinde bu dava etrafında sizlerle birlikte olmanın haklı gururu içindeyim. Devletimiz öyle büyük ve öyle güçlü ki, sınırlarımızın içinde hainler ve terörle uğraşırken diğer yandan sınırlarımızın dışında cereyan eden olaylara da sessiz kalmamakta, zulme ve haksızlığa boyun etmemektedir. Libya’daki iç savaş, Yemen'deki insanlık dramı, Somali’deki adeta soy kırıma varan vahşet, soydaşlarımızın Doğu Türkistan’da maruz kaldıkları zulüm ve asimilasyon politikaları ve İsrail postalları altında inleyen Filistin, milletçe ve ümmetçe uyanışımızın, dirilişimizin ve direnişimizin sesi ve hareket noktalarıdır. Çünkü zulüm ve işkence altında bulunan dimağlarımız özgürlük ve adalet arzusuyla tutuşmakta ve bize görevimizi hatırlatmaktadır.

Bu görev: milletimizin tarihinden kaynaklanan şuurun ve imanından kaynaklanan cesaretin Cumhurbaşkanımız ile birlikteki yol haritasıdır. Bu bağlamda imanımızın ve tarihsel sorumluluğumuzun gereği olarak dik durmak ve mücadele de muvaffak olmak boynumuzun borcudur. Değerli Dava Arkadaşlarım, Kıymetli Dostlar İçinde bulunduğumuz şartlar ve bize yöneltilen tehditler ne olursa olsun, biz bu şuur ve gayret ile; Türk, Müslüman ve Ak Partili olmanın verdiği bilinç ve sorumlulukla hareket edecek, milletimizin ve İslam aleminin desteği ve Allah’ın yardımıyla her zaman muzaffer olacağız İnşallah.

Konuşmamı burada noktalarken son söz olarak belirtmek gerekirse; devletimizin düşmanları ne kadar güçlü olursa olsun, milletimize kasteden hainler ne kadar çok olursa olsun onlara diyorum ki, ‘Bir Doğrunun İmanı Bin Eğriyi Düzeltir. Zulüm Azrail Olsa da Biz Hep Hakkı Tutacağız. Mukaddes Davalarda Ölüm Bile Güzeldir. Katıldığınız için hepinize tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Sağ olun var olun Allah’a emanet olun.”


Bu haber 2271 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum