Reklam
Reklam

18 YILDIR BİTMEYEN YOLLAR VE ÇÖP!

18 YILDIR BİTMEYEN YOLLAR VE ÇÖP!
06 Nisan 2020 - 12:18 - Güncelleme: 07 Nisan 2020 - 11:43

Ardahan’ın en büyük ilçesi olan ve 18 yıldır iktidar partisinin Belediye Başkanlığını kazandığı Göle ilçesinde yapılmayan yollar vatandaşın tepkisine neden oluyor.

Başta Ardahan Göle arasında bulunan 45 km’lik karayolu olmak üzere, kent merkezindeki mahalle yollarının 18 yıldır yapılmaması gözleri yeni Başkan İlhan Gültekin’e çevirdi.

Göle Objektif’in kadrajına takılan Salimbey Mahallesinin yol durumu hakkında başta Okçu Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Eren Küpeli olmak üzere birçok kişi sosyal medya hesabında geçmişte AK Parti’den Belediye Başkanlığı yapmış isimleri topa tuttu.

BAŞKAN AÇIKLAMA YAPACAK MI?

Mahalle yolları ile ilgili Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin’in nasıl bir açıklama ve savunma yapacağı merak ediliyor!

DAĞ ÇÖP DE TEMİZLENMEDİ

Koronavirüs salgını nedeniyle kent merkezini dezenfekte eden Göle Belediyesi, Göle Devlet Hastanesinin çevre temizliğini de yaptı.

Göle Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Nazmi Can Doğan, Belediye personeli ve sağlık çalışanlarının da eşlik ettiği çevre temizliği ardından kurum çalışanlarını ziyaret eden Belediye Başkanı İlhan Gültekin, sağlık personeline emeklerinden dolayı teşekkür etti ve moral verdi.

Öte yandan Okçu Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Eren Küpeli, sosyal medya hesabında Göle Belediyesine çağrıda bulunarak Devlet Hastanesine 150 metre yakınlıkta bulunan çöpün ne zaman kaldırılacağını ve temizleneceğini sordu.

Başkan Küpeli: “İnsan sağlığını tehdit eden hayvana, doğaya, ölümlü mikroplu hastalığa neden olan çöpü görmezden gelmeniz içler acısı olduğunu görmenizi ve duyarlılığa davet ediyorum” dedi.

GÖLE DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ ALİ NAZMİ CAN DOĞAN, SAYIN GÜLTEKİN’İN ÇÖZECEĞİNE İNANIYORUM

Göle Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Nazmi Can Doğan ise, sosyal medya hesabında Göle Belediyesine çağrıda bulunarak, Okçu Köyü yayla yoluna dökülen ve temizlenmeyen çöplerle ilgili şu mesajı vermişti:  

“Bunu bir şikayet veya herhangi bir kurumu kötülemek amaçlı yazmıyorum, ancak bir yurttaş olarak bir takım sorunları gündeme getirmek istiyorum. Göle'nin çöpünün döküldüğü, Okçu Köyü yayla yolu geçen yaz çok eleştirildi, ancak sadece Okçu Köyü yayla yolunu etkilemiyor. Hastanemiz bahçesine, okul yurtlarına ve tüm Okçu köyü arazisine yayılıyor, ilçemiz kar kütlesinin kalkması ile tüm çöp gün yüzüne çıkmıştır. Hele çöpün yakılmasından sonra ortaya çıkan dumanı saymıyorum bile. Çöpün çektiği koku ile, vahşi hayvanların besin bulmak amacı ile kokuya indiği; insana, kendilerine, o hayvanlara olan saldırıları saymıyorum bile. Bu günlerde hijyeni, temizliği özellikle savunduğumuz düşünülürse; bu resim medeniyetsizliktir, insanlığa, doğaya ve doğada yaşayan tüm bitki ve hayvanlara saygısızlıktır. Göle'nin çöp sorununu İlhan Gültekin Başkan'ımın çözeceğine inanıyorum ve tüm yurttaşlar olarak bu sorunun çözümünde destek olmamız gerektiğini düşünüyorum.”

Bu haber 5953 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • pervin atasoy
    7 ay önce
    sayın başkan Gültekin bir fotoğrafta selimbey mahallesinde çekilsin. birde o mahalleyi yaptığı hızmeti görelim