Reklam
Reklam

11 AYDA 528 KİŞİ BAŞVURDU

11 AYDA 528 KİŞİ BAŞVURDU
03 Haziran 2019 - 17:43

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından 81 ilde hayata geçirilen Açık Kapı Projesi’ne Ardahan’da 11 ayda 528 kişi başvuru yaptı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Açık Kapı Koordinatörü Bünyamin Güzel, 11 ayda 528 kişinin talep ve şikâyetlerini kendilerine bildirdiğini, bu başvurulardan 291’nin olumlu sonuçlandığını, 211 başvurunun ise olumsuz neticelendirildiğini dile getirdi.

Ardahan Valiliği binası giriş katında oluşturulan birimde vatandaşın talep ve önerileri konusunda uzman personel aracılığıyla iletebildikleri, tüm başvuruların elektronik ortamda kaydedilerek ilgili birimlere yönlendirilip takip edilerek hızlı bir şekilde sonuçlandırıldığı bir kamu hizmetinin benimsendiği Açık Kapı Projesi tamamen devlet ile vatandaş ilişkisinin geliştirilmesi üzerine inşa edilmiştir.

Özellikle vatandaşın devletin hizmetlerinden yararlanırken yaşadığı sıkıntıları çözmek üzerine oluşturulmuş bir projedir. Açık Kapı Projesinin tamamen İçişleri Bakanlığına bağlı olduğu ve vatandaşların devletin hangi birimine başvuracakları hususunda bilgi edinmeleri durumunda veya yetkili makamlara ulaşılması durumunda süre sıkıntısı yaşandığında doğrudan başvurabileceği bir birim olan ’Açık Kapı’nın internet ve mobil uygulamalar üzerinden de başvurulabilen modern devlet yapısına uygun bir platformdur. Açık Kapı hizmetlerde vatandaş memnuniyetini arttırmayı amaçlayan bu proje kapsamında şikâyetlere 7 gün içinde cevap verilecek. Taleplerle ilgili yapılan çalışma ve sonuçlar vatandaşa mesaj yoluyla bildirilecek.

Bu haber 1756 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum