Reklam
Reklam

10 Ocak, mesleğimiz için anlamlı bir gündür

10 Ocak, mesleğimiz için anlamlı bir gündür
09 Ocak 2019 - 22:28

KGK Kurucu Başkanı ve AGP Başkanı Mehmet Ali Dim, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle yayınladığı mesajda "Asgari ücretteki iyileştirme medya çalışanlarımız açısından sevindiricidir" dedi

'MESLEK İÇİN ANLAMLI BİR GÜN' 

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Kurucu Başkanı, Anadolu Medyası Güçbirliği Platformu (AGP) Başkanı ve Dim Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dim '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle bir mesaj yayınladı. Dim, mesajında şu ifadelere yer verdi: 
"Her ne kadar, 10 Ocak 1961’de kabul edilen 212 sayılı yasa ile gazetecilere verilen haklar yıllar içinde kısmen geri alınmış olsa da, geleneksel olarak kutlanagelen '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' gazetecilik mesleğinin sorunlarının tartışıldığı ve bir araya gelerek kutlamaların yapıldığı bir gün olması nedeniyle anlamlıdır. 10 Ocak 1961’de yürürlüğe giren ve çalışan gazetecilerin ekonomik ve sosyal haklarını güvence altına alan 212 sayılı yasa, gazetecilerin patronlara bağlı kalmadan özgürce ve sadece toplumun yararlarını gözetecek şekilde mesleklerini yapmalarına imkân sağlıyordu. 

'ÇOK DİNAMİK BİR MEDYA VAR' 

Ancak aradan geçen yıllar içinde medya sektöründe yaşanan gelişmeler ve tekelleşme süreci sonucunda bugünkü duruma gelindi. Bizim açımızdan sevindirici olan, Anadolu'da son derece dinamik, etkin, ahlaki ve etik değerlere sonuna kadar bağlı, seviyeli ve kaliteli bir medyanın bulunmasıdır. Bir diğer sevindirici nokta da asgari ücretteki iyileştirmedir. Çünkü basın çalışanlarımızın büyük bölümü asgari ücretle çalışmaktadır. Bu vesileyle tüm meslektaşlarımın geleneksel Gazeteciler Günü'nü kutlar, başarılarının devamını diler, saygılar sunarım."
 


Bu haber 790 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum