Reklam
Vali Masatlı, Cumhuriyet en iyi idaredir!

Vali Masatlı, Cumhuriyet en iyi idaredir!

29 Ekim 2019 - 12:16

Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Vali Masatlı, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, ‘Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir” diyerek ilan ettikleri bu günü, 96’ncı yaşında; demokrasiye, milli birlik ve beraberliğe, milli iradeye her hal ve şartta sonsuz inançla sahip çıkarak, büyük bir gurur ve onur ile kutluyoruz.

Tarihin akışı içerisinde Milletimiz için en önemli dönüm noktası, Türk Milletinin, yeniden diriliş ve bağımsızlık destanıyla zaferle taçlandırdığı Kurtuluş Savaşının sonucunda Cumhuriyetimizin ilan edilmesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 29 Ekim 1923 tarihinde  "Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir." diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Büyük fedakârlık, azim ve kararlılıkla, ya istiklal, ya ölüm düsturuyla hareket eden Aziz Ecdadımızın, ciddi mücadeleleri sonucunda ilan edilen Cumhuriyetle birlikte, Türk Milletine, asla geri dönülemez bir istikamet çizilmiş ve mazisi şanla şerefle dolu bir tarih bırakılmıştır.

Bugün geldiğimiz noktada, 2023 hedefleri doğrultusunda, her alanda daha da gelişmiş müreffeh bir Türkiye’ye ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. Milletimizin her ferdi, özellikle çocuklarımız, gençlerimiz; Cumhuriyetini ve millî egemenliğini yorulmadan her zaman koruyacak ve sahip olduğu milli ve manevi değerlere bağlılığını devam ettirecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin köklü tarihi, kadim devlet geleneği ve muasır medeniyet fikri üzerine inşa edilen Cumhuriyetimizin 96’ncı yaş gününü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize şükranlarımı ifade ediyorum.”

Bu haber 454 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KÖPRÜLÜ’DE İMAR SEVİNCİ
KÖPRÜLÜ’DE İMAR SEVİNCİ
İLK KAR TRENİ, ÇILDIR’A GELDİ
İLK KAR TRENİ, ÇILDIR’A GELDİ