Vali Bilmez: Ardahan’ı tanımaya çalışıyorum!

Vali Bilmez: Ardahan'ı tanımaya çalışıyorum!

Vali Mehmet Emin Bilmez, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla il merkezinde ve ilçelerde yayın yapan yerel medya temsilcileri ve ulusal basın temsilcileri ile tarihi Kongre binasında bir araya geldi.

24 Temmuz 2017 - 22:36 - Güncelleme: 24 Temmuz 2017 - 23:03

Gazetecilerle ilk defa bir araya gelen Vali Bilmez, sorunlara duyarlı, sıcakkanlı yapısı ve heyecanlı oluşu, basın mensuplarını umutlandırdı. 

SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ 

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Bilmez şöyle konuştu: “Sizler, duymayan kulağımız, görmeyen gözümüzsünüz. Ardahan’ın lehine olacak her şeyi en iyi şekilde kullanıp, Ardahan'a zarar verebilecek, kötü intiba oluşturabilecek konularda daha duyarlı olacağız. Bunu sizin desteğinizle birlik ve beraberlik içerisinde başaracağınıza inanıyorum. İlimiz çok güzel, biz bu güzellikleri tanıtacağız ve daha güzel hale getireceğiz. Sorunları birlikte çözeceğiz. Kalkınma olacaksa eğitimle olacaktır. Bu nedenle zamanımızın çoğunu eğitime ayıracağız. Çünkü kurtuluşumuz eğitimle olacak.

ARDAHANLILAR HAMLE YAPMALI

Ardahan’ın stratejik konumunu devletimiz görmüş durumda. Posof’ta ki Ilgar tüneli Çıldır’da ki Mozeret tüneli, duble yollar, BTK demiryolu hattı bunu ortaya koyuyor. Çok stratejik bir konumdayız. Uzun vadede Ardahan gelecek vaat ediyor. Ama önemli olan bu sürede Ardahan bir hamle yapmalı ve bu yatırımları kendisine ekonomik değer katacak hale getirmelidir. Biz, sizlerle birlikte diyalog halinde olacağız. Ardahan’ın sorunlarına birlikte çözüm arayıp güzellikleri birlikte yaşayacağız.”

“ARDAHAN BUNDAN SONRA SINIRDA OLMANIN AVANTAJINI YAŞAYACAK”

Ardahan’ın bugüne kadar sınırda olmanın dezavantajını yaşadığını ama bundan böyle sınırda olmanın avantajlarını göreceğini ifade eden Vali Bilmez, “Bu bölge insanı değişik kökenlere sahip olsa bile halkların birbiriyle sorunu yok. Bizim burada amacımız bütün farklılıklarımızı zenginliğimiz addederek, huzur ortamında yaşamak ve birlikte daha güçlü olmak, bu birlikteliği korumaktır. Burada olduğumuz süre içerisinde kamu kurumlarımızla, derneklerimizle, muhtarlarımızla, siz basın mensuplarımızla ve STK’larla herkesi kaynaştırmaya çalışacağız. Buna herkesin de katkı sunması lazım” dedi.

BİR ARDAHANLI GİBİ DÜŞÜNECEĞİM

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle gazetecilerle ilin sorunlarını da konuşan Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, “Ardahan’ı tanımaya çalışıyorum. Sorunlarını tespit edip çözmek için mücadele vereceğim. Halkımız ve tüm kurumlarla iletişimi açık tutacağım. Bir Ardahanlı gibi düşüneceğim. Bu ili birilerinden değil, araştırarak, ziyaret ederek, görerek ve anlayarak tanımaya çalışacağım” dedi. 

Vali Mehmet Emin Bilmez, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla il merkezinde ve ilçelerde yayın yapan yerel medya temsilcileri ve ulusal basın temsilcilerine günün anlamı için karanfil hediye etti. 

24 TEMMUZ’DA 15 TEMMUZ MESAJI

Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. 

Vali Bilmez, mesajında şu ifadeleri kullandı:“Türk Basınında sansürün kaldırılışının yıl dönümü münasebetiyle tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutluyorum. Türk basını, tarihin her döneminde milletimizin gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getirmiştir. Nitekim 15 Temmuz 2016 da yaşanan darbe girişimi gösterdi ki milli değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerini temel alan bir anlayışla görevini yerine getiren basın organları, demokrasilerin en büyük güvencesidir. Milli birlik ve bütünlüğümüzü koruyucu yayınları ile zaman ve yer gözetmeksizin topluma bilgi akışı sağlayan basın mensuplarımız her türlü övgü ve takdiri hak etmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Basın, Milletin Müşterek Sesidir” ifadesi ile basının toplumu aydınlatması ve bilgilendirmesi bakımından üstlendiği bu görevi en güzel şekilde açıklamaktadır. Şehrimizde ve bölgemizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlayan yerel basınımızın, özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm basın mensuplarımıza sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

Bu haber 1354 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak Parti mitingine yağmur engeli
Ak Parti mitingine yağmur engeli
Atalay ve ekibinden Federasyona ziyaret
Atalay ve ekibinden Federasyona ziyaret