Reklam

SKANDAL

18 Şubat 2020 - 20:40 - Güncelleme: 18 Şubat 2020 - 20:42

Kırsal Kalkınma Destekleri Programı 13. Etap Erzurum, Kars ve Ardahan illerinin proje sonuçları açıklandı.

Erzurum’da 124, Kars’ta 81 proje uygun görülüp onaylanırken, Ardahan’da ise 105 proje başvurusu yapılmasına karşın, İl Proje Değerlendirme Komisyonunca kırsal ekonomik alt yapı konusunda sadece 2 adet proje kabul edildi.

Ardahan’da 103 projenin kabul edilmemesinin sebebi ise, projelerin eksik evraktan kaynaklanmadığı ileri sürülürken, işin başında bulunan yetkililerin yoğun evrakla uğraşmaması nedeniyle projeleri onaya sunmadığı iddia edildi. İlgili kişilerin 103 projeyi tek tek inceleyip evrak yoğunluktan kaçmasaydılar, 103 projede onaylanacaktı ve yaklaşık 10 Milyon kaynak Ardahan’a gelecekti.

MORKOÇ, SERT TEPKİ GÖSTERDİ

Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Morkoç, “Müdürler siz ne iş yapıyorsunuz, Kamuoyu sizden açıklama bekliyor” diyerek yaşanan başarısızlığa sert tepki gösterdi.

Bu haber 2486 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Doğucan yılmaz
  1 ay önce
  18 projemin reddedilmesine mi üzüleyim yoksa onay***an tek balya makinesi projesi yaptığıma mi sevineyim
 • Ardahan Ardahan
  1 ay önce
  Doğucan Yılmaz toplamda 19 proje mi hazırladınız? Sadece 1 tane mi geçti? Geçmeyen 18 projenizin eksiği neydi? Sizce neden geçmedi diğerleri?
 • Binali kaya
  1 ay önce
  Kıymetli abim Öskan bey bu konuyu haber yaptığın İçin öncelikle çok tşk ederim Abim sıkandan ne demek tam bi hainlik ve bu ile düşmanlık başka bi şey değil o komisyon Ardahan’a hakaret etmiştir hatta ve hayta duyduğuma göre il tarım müdürlüğündeki Puroje mühendisleri halka yardımcı olduğu İçin haklarında soruşturma açmışlar neden halka yardımcı oluyorsunuz diye bunun adı hainlik değilde nedir ??
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KANAAT ÖNDERİ ŞEVKET DÜZ, HAYATINI KAYBETTİ
KANAAT ÖNDERİ ŞEVKET DÜZ, HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN ÖNAL, 1 NİSAN ŞAKASI YAPMIYORUZ
BAŞKAN ÖNAL, 1 NİSAN ŞAKASI YAPMIYORUZ