Reklam
ÖĞÜT: AMED, İMAMOĞLU’NU CUMHURBAŞKANI GİBİ KARŞILADI

ÖĞÜT: AMED, İMAMOĞLU’NU CUMHURBAŞKANI GİBİ KARŞILADI

01 Eylül 2019 - 15:05

Cumhuriyet Halk Partisi CHP 22-23 ve 24. Dönem Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Diyarbakır’a çıkarma yaptı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Diyarbakır'da ilk olarak CHP il binasını ziyaret eden Milletvekili Ensar Öğüt, daha sonra İmamoğu ve eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte HDP'li Kayapınar Belediyesi'ne geçerek, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden alınan HDP'li Ahmet Türk ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden alınan Adnan Selçuk Mızraklı ile bir araya geldi. 

ÖĞÜT: KAYYUMLAR DOĞRU BİR KARAR DEĞİL

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Öğüt, “Toplumu Kaynaştırma Projesi kapsamında Diyarbakır’da Sayın Ekrem İmamoğlu ile birlikte halk tarafından seçilmiş Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Selçuk Mızraklı ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ahmet Türk’ün yerine hukuksuz atanan kayyumların doğru olmadığını belirterek, geçmiş olsun dileğinde bulunduk. Toplumun kucaklaşması ve kardeşlik içinde yaşaması için elimizde ne geliyorsa mücadele edeceğiz. Diyarbakır’da Sayın İmamoğlu, Cumhurbaşkanı gibi karşılandı. Halk, ‘Seni Başkan yapacağız’ şeklinde tezahürata bulundu” dedi. 

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve CHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Sayın’ın da hazır bulunduğu ziyarette açıklamada bulunan İmamoğlu ise, demokrasi vurgusu yaptı. 

İMAMOĞLU: BU HAKSIZLIK ÜLKENİN DEMOKRASİSİNE YAPILMIŞTIR 

İmamoğlu, görevden alınan HDP'li belediye başkanlarına güç vermeye geldiğini söyleyerek, şunları ifade etti: "Burada olmamızın tek sebebi size güç olmak ama daha ötesinde, biz aynı yerde görüyoruz kendimizi. Bana söylüyorlar yarın sizin belediyenize de kayyum atanır mı? Ben kendi adıma hiç kaygı duymam, sizlerin de zerre kadar kaygı duyduğunuzu düşünmüyorum. Duyduğumuz kaygı ülkenin demokrasisine verilen zarar, bu zarar eğer ülkenin demokrasisine verildiği takdirde başka sorunlarımızı çözemeyiz. Halbuki, demokrasi güçlensin, ülkedeki yerel yönetimdeki siz kıymetli başkanlarımız görevlerini iyi yapmak için yarışın, mücadele edin, ondan sonra biz inanın bu coğrafyadaki tüm sorunları aşarız, çok yakın bir zaman diliminde aşarız. Ben buna inanıyorum, yürekten inanıyorum.

O bakımdan ben İstanbul'daki 16 milyon insandan size selam getirdim, o güzel şehrimizin bu ülkenin her yerinden, her inançtan, her etnik kökenden insanın birleşip buluştuğu İstanbul'dan size selam getirdim. Umut ediyorum bu sıkıntılı günleri aşarız, umut ederim bu hukuksuzluğa son verirler, bir an önce bu yanlıştan dönerler. Çünkü bu sürecin ne kendilerine ne iktidarlarına ne de bu ülkeye zerre kadar faydası yok, milletimize yok. Bu bakımdan diliyor ve umut ediyorum bir an önce bu yanlıştan dönsünler.

Size yapılan bu haksızlık, ülkenin demokrasisine yapılmıştır, altını böyle çizmek istiyorum. Başka bir fırsata döndürmeliyiz bunu, yani bu sesimiz gelip Diyarbakır'da, Diyarbakırlılara duyurduğumuz bir ses değil. Biz aslında buradaki demokrasi sesini şu anda İstanbullulara duyuruyoruz, 16 milyon İstanbulluya, Ege'ye duyuruyoruz, Karadeniz'e, Rize'ye, Artvin'e duyuruyoruz, Çankırı'ya, Yozgat'a ya da Mersin'e, Adana'ya duyuruyoruz. Çünkü 82 milyon insanın yaşadığı bu coğrafyada biz demokrasiyi var etmeliyiz.'' 

Bu haber 1891 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Burak75
    4 ay önce
    Hayatın boyunca ya*** do*** işlerle uğraştın. İşin gücün gösteriş yağ çekme....terör örgütüne yardım yataklık etmek demokratik, ama bunları görevden almak demokrasiye daebe öylemi.. 30 binden fazla şehidin ahı yuvanızı vursun inşallah. İmamoğlunu teröristler ne olarak karşılarsa karşılasın onun görüp görebileceği budur..teröristlerin kucağına oturanların sonu da ne halt okdupu er geç ortaya çıkacak. Bu millet bunların gerçek yüzünü elbet görecek.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN POLAT, AK PARTİYİ TOPARLADI
BAŞKAN POLAT, AK PARTİYİ TOPARLADI
POSOF VE ÇILDIR’DAN ELAZIĞ’A YARDIM ELİ
POSOF VE ÇILDIR’DAN ELAZIĞ’A YARDIM ELİ