Reklam
İlter Avşar, bu sefer Beyaz TV’deydi

İlter Avşar, bu sefer Beyaz TV'deydi

16 Temmuz 2019 - 11:08 - Güncelleme: 16 Temmuz 2019 - 11:39

Ardahan'da "Kodla Üret Ardahan Projesi" kapsamında 3. kodlama ve robotik atölyesiyle Ardahan’a Türkiye birinciliği kazandıran, ardından Çin’de yapılan yarışmada Ardahanlı öğrencileri Dünya’da ilk 10’a girmesine katkı sunan Ardahan Kültür ve Eğitim Vakfı, Ardahan’ı tanıtmaya devam ediyor. FOX TV’de Ardahan’ın lezzetlerini tanıtan İlter Avşar’ın bu sefer ki durağı Beyaz TV oldu.

Ardahan Eğitim Vakfı (AREV) Başkanı İlter Avşar, Kars-Ardahan-Iğdır yerel, kamu ve STK’larının yıllardır yapamadığını yaparak Serhat Bölgesinin organik yiyecek –  içecek ve kültürel değerlerini tüm Türkiye’ye tanıtmaya devam ediyor.

 201718 yılında Robotik kodlama atölyesini Ardahan’da faaliyete geçirerek, Doğu ve Güney Doğu Anadolu’da eğitimi tarihi açısından bir ilke imza atan Ardahan Eğitim Vakfı (AREV) ilklere imza atmaya devam ediyor.

Ulusal ve yerel basını gerektiği gibi değerlendiren AREV Başkanı İlter Avşar, Kars, Ardahan ve Iğdır illerinin kamu, yerel ve STK yapısının yapamadığı gerçekleştirerek, Ardahan ve Serhat bölgesinin yemek kültürünü tüm dünyaya tanıtmayı sürdürüyor.  

FOX TV’de Çağla Şikel’in sunduğu “Çağla Şikel’le Yeni Bir Gün“ programına daha önce çıkan Avşar, yanına konunun uzmanlarını da alarak kaz eti ve ciğeri, Ardahan Kafkas balı, Damal Bebeği, Kaşar peyniri, gravyer ve bölgemizin yiyecek, içecek ve kültürel değerlerini tüm Türkiye’nin yanı sıra dünyaya tanıtmıştı.

Avşar, bu sefer ise Beyaz TV’deydi. Beyaz TV’de Nilüfer Zamanı programına 9 Temmuz Salı günü konuk olan Avşar, Ardahan’ın gurmelere özel lezzetlerini tüm Türkiye’ye tanıttı.

Yaklaşık 2 saat süren programı Ardahan’dan birçok kişi takip etti. Ardahan yemeklerini, Yalnızçam Kayak tesislerini, Kaz yetiştiriciliğini, Kaz mantısı, Ardahan ketesi, kaşar ve balını tanıtan Avşar, Beyaz TV’de iyi bir program çıkarttı.  

https://www.youtube.com/watch?v=4jIKCYQf7zY&feature=share&fbclid=IwAR09fv7fSNWuKYn

US3xk2DpSGVd2vkHTspG7dvA6yLBdBv7mck47K2wSR4I

Bu haber 1260 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN POLAT, AK PARTİYİ TOPARLADI
BAŞKAN POLAT, AK PARTİYİ TOPARLADI
POSOF VE ÇILDIR’DAN ELAZIĞ’A YARDIM ELİ
POSOF VE ÇILDIR’DAN ELAZIĞ’A YARDIM ELİ