Reklam
Hemşerimiz Ensar Kılıç görevden alındı

Hemşerimiz Ensar Kılıç görevden alındı

07 Kasım 2019 - 00:10

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı kararname ile kurumlarda üst düzey bir çok atama ve görevden alma gerçekleştirildi.

Resmi Gazetenin 6 Kasım 2019 Çarşamba günkü sayısında yayaınlanan atamalar ve görevden almalar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla onaylandı.

Cumhurbaşkanlığı'nın 2019/382 sayılı kararı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü olarak görev yapan Ardahanlı bürokrat Ensar Kılıç görevden alındı. Ensar Kılıç 2016 yılı Ekim ayında vekaleten Genel Müdürlük görevine atanmış, 24 Aralık 2016 tarihinde ise aynı göreve asaleten atanmıştı.

Bilindiği gibi, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç, 24 Haziran 2018’de yapılan erken Genel seçimlerde AK Parti’den Ankara 1. Bölgeden Milletvekili aday adayı olmuştu.

ENSAR KILIÇ KİMDİR?

1970 yılında Ardahan, Göle'de doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme Bölümünde Lisans eğitimini 1992 yılında tamamladı. 2013-2016 yıllarında THK Üniversitesi'nde İşletme Ana Bilim dalında "İşletme Yüksek Lisansı" ve Fen Bilimleri Enstitüsü'nde "Bilişim Teknolojileri Yüksek Lisansı" yaptı. Ulusal Kamu Entegre Veri Merkezi ve Kamu Bilişim Yöneticileri Algısı" konulu makalesi 2. Yönetim Bilişim Sistemleri Kongresi, Erzurum Atatürk Üniversitesi, 8-10 Ekim 2015' de yayınlandı.

İş yaşamına; 1987 yılında Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Dış Ticaret biriminde başladı. TÜİK' de Genel Nüfus, Tarım ve Sanayi sayımları başta olmak üzere bir çok araştırmada Kontrolör ve Koordinatörlük görevlerinde bulundu. Aynı kurumda 2000 yılında Şube Müdürlüğü görevine atandı. 2005 yılında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'ne (DLH) Bilgi İşlem Müdürü olarak atandı. Bu dönemde e-Devlet kapısı kurulum çalışmalarında yer aldı. 2013 yılında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Haberleşme Genel Müdürlüğü'ne e-Devlet Hizmetleri Daire Başkanı olarak atandı. Ekim 2016' da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Haberleşme Genel Müdürlüğü görevini asaleten sürdürüyordu.

Bu haber 1893 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KÖPRÜLÜ’DE İMAR SEVİNCİ
KÖPRÜLÜ’DE İMAR SEVİNCİ
İLK KAR TRENİ, ÇILDIR’A GELDİ
İLK KAR TRENİ, ÇILDIR’A GELDİ