Reklam
CHP’NİN POSOF MİTİNGİNE SORUNLAR DAMGA VURDU

CHP'NİN POSOF MİTİNGİNE SORUNLAR DAMGA VURDU

30 Mart 2019 - 17:19 - Güncelleme: 30 Mart 2019 - 18:50

Cumhuriyet Halk Partisi Posof Belediye Başkan Aday Onur Bayraktar, 31 Mart Mahalli Seçimler öncesi Posof halkıyla bir araya geldi.

CHP Posof İlçe Örgütü tarafından düzenlenen mitingde Avukat Onur Bayraktar kürsüde önemli mesajlar verdi. CHP Posof İlçe Başkanı Erkan Ocak’ın halkı selamlama konuşması ardından sırasıyla CHP’nin birçok üst yetkilisi önemli mesajlar verdi.

CHP’nin 22-23 ve 24 dönem Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, CHP İl Başkanı Yalçın Taştan, Damal Belediye Başkanı ve adayı Ergin Önal, Posof İlçe Başkanı Erkan Ocak, Hanak İlçe Başkanı Katip Ayık, Damal İlçe Başkanı Ali Çaylar, CHP eski İl Başkanı Fevzi Uygur, 24.25. Dönem Milletvekili aday adayı Hanaklı hemşerimiz Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Deniz Aydemir, İl Genel Meclis Üyeleri Necmettin Taşçı ve Aytekin Posof eski Belediye Başkanı Şükrü Bozyiğit, çok sayıda partili, İl Genel Meclis üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ve Posoflu vatandaş katılım sağlayarak Başkan Adayı Bayraktar’a tam destek olacaklarını deklere ettiler.

Mitingde açıklamada bulunan Posof İlçe Başkanı Erkan Ocak, “Posoflu kararını vermiştir, bu iş bitmiştir. Avukat Onur Bayraktar’la 31 Mart akşamı seçimi kazanacağız. Posof halkı üzerinde düşeni yapacaktır. Allah çıktığımız bu yolda yardımcımız olsun” dedi.

TAŞÇI: SORUNLARI HEP BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ

Mitingde bir konuşma yapan Posof İl Genel Meclis Üyesi Necmettin Taşçı, “Sorunları hep birlikte çözeceğiz. Ben Posof için aday oldum, Posof’ta esnafım, çiftçiyim insanların dert ortağıyım.  Posof hayvancılık noktasında gerekli adımlar atılmadı. Bunun en büyük eksiği Posof’ta veteriner eksikliğidir. Biz geldiğimizde gerekli kurumlar için veteriner hekim temini sağlayacağız. Tarım kredi kooperatifini geri getireceğiz. Bunu il Genel Meclis üyesi arkadaşlarımızla başaracağız. Şimdi iktidar partisi biz olmazsak buralara hizmet gelmez diyor. Hepimiz bu topraklarda yaşıyoruz, bu topraklarda bizlerde varız. Devletin kaynakları kimsenin babasının malı değildir. Bir köye bir beldeye hizmet gidecekse bu hizmet bu halkın parasıyla gidiyor. Bizler İl Genel Meclis üyeliğimizde devletimizin Kaymakamıyla, Valisiyle ortak çalışacağız. Bu konuda ne yazık ki iktidar partisi algı yaparak bize vermezseniz, hizmet gelmez demeye getiriyor. Böyle bir şey olabilir mi? Hiç merak etmeyen martın sonu bahardır” dedi.

İl Genel Meclis Üyesi 2. Sıra adayı Aytekin Güngör, halkı selamlayarak, “ Başaracağız hiç merak etmeyin” diye konuştu.

ENSAR ÖĞÜT OLARAK BAYRAKTAR’IN DANIŞMANLIĞINI YAPACAĞIM

Kürsüde halka hitap eden CHP 24. Milletvekili Ensar Öğüt, “ Bu seçimler demokrasi ve hizmet açısından çok önemlidir. Posof’ta Onur Bayraktar Başkan olursa bir hukukçu kimliğiyle ilçeye çok şey katacaktır. Posof’ta Şükrü Bozyiğit zamanında yapılan yollar, kaldırımlar eskimiş, hiç merak etmeyin Posof’un bu yollarını Onur Bayraktar yeniden inşa edecektir. Ben Onur Bayraktar’a danışmanlık yapacağım, onunla birlikte çalışacağım ve her türlü desteği vereceğim. Bunu siz değerli Posof halkımızın bilmesini istiyorum. Ensar Öğüt olarak bütün gücümle Bayraktar’ın yanında olacağım” ifadelerine yer verdi.

BOZYİĞİT: OKULDAN KAÇAN ARKADAŞ BİZİM HİZMETLERİMİZLE ÖVÜNÜYOR

CHP’de 3 dönem Posof Belediye Başkanlığı yapan Şükrü Bozyiğit yaptığı konuşmada, “ Bu kürsüde sizlere dördüncü defadır hitap ediyorum. Belediye Başkanlığın dönemimde Posof’a kum ocağını kurdum, düğün salonu yaptım. Şimdi hani bizden okuldan kaçıp AKP’ye giden bir arkadaş var ya, şimdi bu arkadaş bizim yaptığımız birçok hizmeti ben yaptım diyor. Ben iktidar partisinde olmama rağmen bu ilçeye getirdiğim hizmetler ortadadır. Bu hizmetlerin iktidar parasıyla ilgisi yok, belediye başkanlığı bir yetenek işidir, bunu becerebilen ilçesinde en güzel hizmetleri getiriyor. Şimdi Cahit Ulgar 4 tane kırık kamyon getirerek burada Belediye Başkanlığı yapmaya çalışıyor. Değerli arkadaşlar Aydın’da, İzmir’de, Eskişehir’de iktidar belediyesi mi var? Bunlar bugün Türkiye’nin örnek belediyeleridir. Onun için iktidar olmazsa olmaz diye bir şey yoktur. Şimdi herkese baskı uyguluyorlar, İş-Kur kapılarında gençlerimizi süründürüyorlar, bizim iktidarımızda kimse İş-Kur kapısında boyun eğmeyecek, sürekli daimi işçi kadrosuna alacağız işsizlerimizi. Devletin kamu kaynaklarını kullanarak insanlarımıza baskı kuruyorlar, kimseden korkmayın, hiç kimse milletten üstün değildir. Güçlü olan halktır, hepinizi saygıyla selamlıyorum” açıklamasında bulundu.

Mitingde bir konuşma yapan Avukat Onur Bayraktar, “ Bildiğiniz gibi 31 Mart seçimlerinde Posof Belediye Başkanlığı için Cumhuriyet Halk Partisinden aday oldum. Benimle birlikte 4 aday bu yarışa girdik. Adaylarımızın hepsi Posof sevdalısıdır ve Posof’a hizmet için yola çıkmışlardır. Hiçbir partinin hiçbir partiyi, oyunuz şu kadar bu kadar diye küçümsemeye, diğer adayları basitleştirmeye hakkı yoktur. Seçim sürecinde ortaya çıkan tüm fikir ve önerilerden ben faydalanacağım. Diğer adaylara da bunu tavsiye ederim. Ben adaylığa tek başıma karar vermedim ve bu işe, "hayatımda bir macera da bu olsun" diye girmedim. Belediye başkanlığına talip olmamın gerekçeleri vardır bu gerekçelerin neler olduğunu anlatabilmem için elimizde nasıl bir Posof olduğunu görmemiz gerekmektedir” dedi.

POSOF İLÇESİ CANLANACAK

Posof mevcut sorunlarını aktaran Başkan Adayı Onur Bayraktar, “ Bugün Posof’a baktığımızda dükkânların boşaldığını, dükkânların işletmesiz ve viran halde kaldığını, bir yerleşim yeri için gerekli olan temel zanaatların kalmadığını, geleneksel sanatların yok olmak üzere olduğunu, toptancı ve marketlerimizin ulusal marketlerin baskısına maruz bırakıldığını görmekteyiz. Gümrük kapımıza baktığımızda sınır ticaretinin işletilemediğini, var olanın da bizim aleyhimize işlediğini, biz gidip orda para harcarken ve paramızı oraya taşırken Gürcü tarafından kimsenin buraya para harcamak için, bir şeyler almak için gelmediğini görmekteyiz. Köylerin ve merkezin arazisine baktığımızda tarlalardan, bahçelerden el çekildiğini, paraya dönüştürebileceğimiz akılcı bir üretimin kalmadığını, toprak işlenmediği için ormanların tapulu tarlalarımızı, kapımızı, bacamızı yutmaya başladığını görmekteyiz. İnsanlarımızın yüzlerine baktığımızda, onlarla oturup az bir şey sohbet ettiğimizde kimsenin Posof’ta mutlu ve huzurlu olmadığını, herkeste bir bezginlik ve isteksizlik olduğunu, insanlarımızın ortak faaliyetler ve yüksek kültür üretebileceği sosyal ortamlarının olmadığını, herkesin aklında fikrinde dağın ötesine kaçmak gibi bir fikri olduğunu, kimsenin geleceğini Posof’ta planlamadığını, insanlarımızın özgürce davranamadığını, belli yerlere gitmekten belli kişilerle görüşmekten ya da belli faaliyetler yapmaktan çekindiklerini, üzerlerinde sürekli bir baskı hissettiklerini görmekteyiz” diye konuştu.

POSOF, POSOFLULARLA YÖNETİLECEK

Başkan Adayı Bayraktar sözlerinin devamında şunları aktardı: “ Posof’a yapılan yatırımlara Posof’un gelişme seyrine baktığımızda ise her ne kadar iyi niyetli ve her ne kadar Posof’a hizmet için yola çıkılmış olunsa da yatırımların eksik ve yetersiz kaldığını, sokakların ve caddelerin bakımsız ve düzensiz olduğunu, bir planlamanın söz konusu olmadığını, her şeyin gelişi güzel yapıldığını, ortak aklın ve Posof için gerekli olan yüksek bir fikrin çıkarılamadığını, Posof’un bir kent görünümünden uzak kaldığını görmekteyiz. Ben Posof’ta büyüyerek Posof okullarından mezun olmuş, Posof’la bağlantısını hiçbir zaman koparmamış ve sürekli olarak Posof’u kendisine dert eden bir kardeşiniz olarak tüm bunlara daha fazla kayıtsız kalamadım.

Daha fazla dayanamadım ve taşın altına elimi koydum. Taşın elimi ezmesinden korkmuyorum ve size soruyorum; Bu taşı benimle beraber kaldırmaya var mısınız? Var mısınız? İşte bunun için buradayım, bunun için karşınızdayım. İşte bu amaçla, Posof’un aksakallılarıyla, dedeleriyle neneleriyle, ağabeylerimizle ablalarımızla kardeşlerimizle sürekli konuştuk. Posof’un neye ihtiyacı var Posof’un nasıl bir ekibe, nasıl bir fikre ihtiyacı var diye araştırdık durduk. Posof’tan almanın değil Posof’a daha çok şey katmanın peşinde olacak bir ekibin peşine düştük ve sonuç burada karşınızdadır. İl Genel Meclisi adaylarımız, belediye meclisi adaylarımız ve ben karşınızdayız. İşte bu ekip Posof’u şahlandıracak, Posof’u bambaşka bir seviyeye çıkaracak, Posof’un tarihini ve kaderini değiştirecek bir ekiptir.

SEÇİME DEĞİL, SANKİ SAVAŞA GİDİYORUZ

Mevcut belediye başkanına ve ekibine Posof için yaptıklarına çok teşekkür ederiz. Hepsinden Allah razı olsun. Eksikleri olsa da çok güzel bir makine parkı kurmuşlar. Bu makina parkına lazım olan yenilerini de ekleyeceğiz ve tüm araçları projelerimizde kullanacağız. Şimdi öyle bir anlatıyorlar ki; 2014 'te seçimle değil bir kurtuluş savaşıyla gelmişler de Posof’u düşmandan kurtarmışlar. Yahu seçimle geldiniz seçimle 2014’ten önce sanki bir belediye yokmuş, şimdiye kadar da kimse Posof’a hizmet etmemiş. Öyleyse en başta şunu soralım; 2014 ten öncesi çok makbul bir dönem değilse siz orda değil miydiniz, sizler belediye meclisinde görev yapmadınız mı, belediye başkanlığına vekâlet etmediniz mi, orda değil miydiniz? Size sorayım neredeydiler? Milli Eğitim ve Halk Eğitim kendi binasını yüksekokula tahsis etmiş orda yüksekokul açılmış, Ardahan üniversitesi eğitim veriyor. Bakanlık eski hastane binasının çürük olduğuna karar vermiş. Yenisini yaparak eskisinden çıkmak için özel idareden yer istemişler, Özel idare de eski YSE'nin yerini vermiş onlar da hastane yapmış. Hastane binası güzel yeni ama hastanenin seviyesi düşürülmüş bunu diyen kimse yok. Hastanemiz bağımsız bir devlet hastanesi olmaktan çıkarılmış ve adına entegre hastane diyorlar. Entegrenin anlamı şu, artık burası devlet hastanesi değil, burada dâhiliye gibi servisler olmayacak, önemli muayene ve operasyonlar yapılmayacak, sadece acil müdahale yapılıp her şey için hastalarımız Ardahan’a sevk edilecek.

Sizce bu bir başarı mıdır? Düğün salonunu diyorlar. Yeniden yapmamışlar var olanı elden geçirmişler Cezaevinin yerini park yapmışlar ama yaptıkları kamelyayı kim nasıl kullanıyor, kamelya neye hizmet ediyor hiç belli değil. Şimdi sormak lazım belediye bu saydıklarımızın neresinde, ne kadar var? Hatta şunu belirteyim yüksekokul, PTT, Hastane, kum ocağı gibi saydığımız yatırımların çoğu kendilerinin de içinde bulunduğu 2014 öncesi CHP’li belediye tarafından sağlanmıştır. Hatta yazışma ve kararlarda kendi imzaları da vardır. Bunları bir tarafa bırakıp her şeye sahipleniyorlar. Aşağıda bir kum ocağı var, evveliyatı taaa Refik Uğurlu Başkanımıza kadar gider. Geliştirilmesi ve taş yapımına başlanması ise Şükrü Bozyiğit başkanımıza denk gelir. O zaman neymiş kum ocağını bu belediye yapmamış, üstüne bir şeyler katmışlardır. Eh bunun için de teşekkür ederiz. 5 yıl geçtikten sonra daha şimdilerde, içme suyu hattını yenileyeceğiz diyorlar. Neredeydiniz şimdiye kadar, vaatlerinizde olmasına rağmen 5 yıl boyunca asbestli borulardan gelen içilemez raporlu suyu millete içirdiniz. Bakın Türkgözü aynı yolu kullandı ve 3 ayda suyu köyde akıttı. TOKİ yapacağız diyorlar, millet bankaya paralarını yatırdığı halde 5 yıl boyunca bir yer bulamadılar, paraları geri iade ettiler.

HANİ TOKİ NEREDE?

Şimdi ise TOKİ’yi yapacağız kuralarını çekeceğiz diyorlar. Kura filan yok, daha konutların yeri belli değil neyin kurası. Sadece üye sayısı ne kadar olur onu belirlemeye çalışıyorlar. Bir İş-Kurumuz var ona da sahiplenmişler. Sanki İŞKUR maaşlarını ceplerinden ödüyorlar. Sanki devletin kurumu değil de partinin kurumu. Partiden referans olmazsa kem küm ediyorlar. Futbol sahası diyorlar, Allah aşkına kim yaptı burayı? Spor totodan 1 milyon para geldi. İki yüzünü başka yere harcadılar, bu yüzden yapmaları gerekenden daha küçüğünü yaptılar, üstelik bunu özel idare yaptı. Hani nerde belediye? Her kurumda yılda 3-5 kere yönetici değişiyor. Derdiniz nedir? Burada bin bir fedakârlıkla bize hizmet etmeye çalışan memurdan yöneticiden ne istiyorsunuz? Samimiyetle söylüyorum ki Posof’ta görev yapan her devlet memuru bu seçimi bekliyor, bu seçimi kendileri için bir kurtuluş olarak görüyor. Eğer bu seçimi biz, emin olun birçoğu tayin isteyip buradan gidecek”

POSOF’A ONUR BAYRAKTAR NE YAPACAK?

Başkan Adayı projelerini şöyle sıraladı: “ Başkanlığımız sırasında Posof’un sosyal ve ekonomik yönden kalkınması için birçok proje uygulayacağız. Bu projelerin tamamı büyük bir planlama içerisinde düşünülmüş, istihdam yaratıcı, birbiriyle ilişkili ve birbirini destekleyen projelerdir. Doğalgaz diyorlar ama cumhurbaşkanımıza bir türlü Posof’a da doğalgaz dedirtemediler. Zaten nasıl yapacaklarını da bilmiyorlar. 2014 seçimlerinde o zaman ki enerji bakanı söz vermişti, aradan 5 yıl geçti, ne doğalı var ne gazı var. Bakın Hanak belediyesi başladı, bu arada biliyorsunuz Hanak belediyesi iktidar belediyesi değildir. Doğalgazı biz yapacağız biz. Şebeke suyumuz 30 yıl önceki asbest borulardan gelmektedir. Bu hatla birlikte şehir içi hattını hızla yenileyeceğiz. Kanalizasyon hatları yetersiz ve bakımsız yeni caddelerle birlikte kanalizasyon hatlarını da yapacağız. Posof’un ana yolu, caddeleri sokakları tam bir bakımsızlık içindedir. Modern bir kenti gösteren cadde ve sokaklardaki düzenidir. Cadde ve sokaklarımızı yeniden ele alacağız. Daha estetik cadde ve sokalar için kum ocağında uzun ömürlü ve estetik modelli parke taşları yapacağız ve tüm bölgeye satacağız. Kaldırımlara İç Anadolu’dan andezit taşı getirmek yerine bizim iklimimize daha dayanıklı olan Posof taşını değerlendireceğiz. Bunun için kesme taş, kaldırım taşı fabrikası kuracağız.

İlçemizdeki yayla, doğa, kış ve benzeri turizm potansiyelini harekete geçirmek için çeşitli senaryolar oluşturulacak, alt yapılar yapılacak, gerekli düzenlemelere gidilecek ve turistik işletmeler ile eş güdüm içerisinde olunacaktır. Rabat deresi ıslah edilerek; şelale, havuz, doğal güzellik ve botanik park alanlarının iç içe olduğu, içerisinde balo ve toplantı merkezinin, yerel ve otantik konaklama tesislerinin, sosyal yaşam alanlarının, yürüyüş yollarının, spor alanlarının, çocuk oynama alanlarının, dükkân, kafe ve restoranların olduğu bir cazibe merkezi Posof’umuza kazandırılacaktır. Böylece Posof’u Kars Ardahan bölgesinin sayfiye alanı ilan ederek Posof’un ılıman iklimi ve doğal güzelliklerinden faydalanılacak, üniversite ve kurumların eğitim ve seminer toplantıları Posof’ta yapılacak, turistik alt yapısıyla Posof turizme açılacaktır.

DOĞA TURİZMİNE AĞIRLIK VERECEĞİZ

 "Atabek köyü" adlı etnografı özellikler taşıyan bir yerleşkenin içerisinde Posof’umuzun binlerce yıla uzanan kültür birikimini ve yaşam biçimini sergileyebileceğimiz bir müze kurulacaktır. Posof çayı havzası ıslah edilerek mesire alanları yeniden düzenlenecek ve modern lavabo tesisleriyle birlikte işletmeye açılacaktır. Diğer yandan ilçemizde artan hayvancılık faaliyetleri ve bununla birlikte ortaya çıkan yem ihtiyacının Posof’tan karşılanabilmesi için ıslah edilen anların sulu tarıma açılması gerekmektedir. Böylece yem bitkisi ekimi, fidan ve fide üretme tesisi yapılacaktır. İlçemizdeki konut stokunun yetersiz ve eskimiştir hızlı bir şekilde tüm ihtiyaçlarıyla birlikte toplu konut yapımına gidilecek ve bu eksiğimiz giderilecektir. hasta ve yaşlı bakımevini itfaiye ve mezarlıklar birimini aile-gençlik, kültür ve spor merkezini ambalaj ve paketleme tesisini soğuk hava deposunu üstü kapalı köy pazarını entegre et kesim tesisi ve soğuk zincirini hayvancılığı desteklemek üzere hayvan hastanesini gübre toplama ve işleme merkezini fidan ve fide üretim tesisini hayvan barınağını hep birlikte yapacağız.

Halkımızla omuz omuza Posof’u yönetebilmek için halk günü uygulamasını başlatacak ve ayda bir defa olmak üzere halkımızla kucaklaşacağız” diyerek sözlerine son verdi.

               

Bu haber 2342 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
18 YILDIR BİTMEYEN YOLLAR VE ÇÖP!
18 YILDIR BİTMEYEN YOLLAR VE ÇÖP!
GENÇ PARTİ KADIN KOLLARINDAN MORAL ZİYARETİ
GENÇ PARTİ KADIN KOLLARINDAN MORAL ZİYARETİ