Reklam
Başkan Uzan, Türkiye’yi ayağa kaldıracak

Başkan Uzan, Türkiye’yi ayağa kaldıracak

09 Kasım 2019 - 17:24

Genç Parti Ardahan İl Başkanı Cihan Çoban,  Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan’ın iki ay içerisinde Türkiye’ye döneceğini söyledi.

Teşkilatlanma çalışmaları kapsamında son bir yıldır Ardahan ve İlçelerinde yoğun çalışmalar sürdüren Başkan Çoban, ,  Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan’ın iki ay içerisinde Türkiye’ye döneceği yönündeki açıklamasını büyük bayram olarak değerlendirdiklerini belirterek, alınan karardan dolayı mutlu olduğunu açıkladı.

ÇOBAN; MUTLUYUZ VE HAZIRLIK YAPIYORUZ

2009 yılında Türkiye'yi terk etmek zorunda kalan ve yaklaşık 10 yıldır Fransa'da yaşayan Genç Parti Genel Başkanımız Sayın Cem Uzan’ın daha önce Twitter hesabından da "Döneceğim Türkiye'm" mesajını paylaşmıştı diyen Çoban; “Çok heyecanlıyız, mutluyuz ve çok sevinçliyiz. Yarınların aydınlık yüzü Türk siyasi tarihine damga vurmuş partimizin Genel Başkanı Türkiye’ye geri dönüş kararı alması hepimizi çok mutlu etmiştir. Bunun için teşkilat olarak hazırlıklara başladık ve çalışmalarımızı yoğunlaştırdık” dedi.

Odatv. com’un köşe yazarı Sabahattin Önkibar’la telefon görüşmesi gerçekleştiren Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan, Türkiye’ye döneceği ve çalışmalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklama

YA CUMHURBAŞKANI OLACAĞIM YA DA...

Cem Uzan yakın geçmişin büyük iş adamı ve aynı zamanda medya patronuydu ki tanışıklığımız bir dönem Star’ın Ankara Temsilciliğini yapmamdan. Keza Cem Uzan Genç Partiyi kurup 2002 seçimlerinde rüzgâr estiren önemli bir siyasi figürdü. Önceki gün aradı ve bir saate yakın konuştuk. Sohbetimiz konulara göre off the record (Yazılmamak kaydıyla) ve on the record (yazılmak kaydıylaydı).

 “TÜRKİYE’Yİ AYAĞA KALDIRACAĞIM”

Yazılmak kaydıyla söyledikleri başlıklar halinde şunlardı: - “İki ay içinde ülkeme döneceğim. -Cumhurbaşkanlığı yarışına katılmak için sokağa çıkıp güçlü bir demokratik seçenek yaratacağım. -İktidara karşı onun üslubu ile mücadele edip demokratik bir çerçevede Türkiye’yi ayağa kaldıracağım. -Bundan sonda tek misyonum ve yaşama nedenim, ülkeme ve milletime hizmet. -Geçmişte olduğu gibi yine yolumu keserlerle hapse girmekten imtina etmem…”

ABDULLAH GÜL NİYE SİNDİ VE KONUŞAMIYOR?

Peki Cem Uzan’ın halen yaşadığı yargısal sorunlar mı? Cem Uzan bu soruya şu cevabı verdi: -“Hiçbir sorun yok. Dönüyorum ve aklanacağım... Zaten milletimiz vicdanında bizi hiç mahkûm etmedi. Zira bize yapılanın siyasi ve emperyal operasyon olduğu çok net ve toplum bunun farkında …” Peki, Türkiye’yi nerede ise saat saat izleyen ve onlarca isim ile sürekli irtibatta olan Cem Uzan’ın anlatıp sonra yazarsın dediği konu başlıkları neler midir?

MERKEZ BANKASI VE KAMU BANKALARI

Mesela Abdullah Gül’ün Tayyip Erdoğan’a karşı hangi gerekçeyle sindiğini ve konuşamadığını! Mesela Ali Babacan’ın neden balon olduğunu! Mesela Erkan Mumcu’nun 2007’de hangi gerekçeyle AKP lehinde çark ettiğini! Mesela hangi liderin ciddi sağlık sorunları olduğunu! Mesela Merkez Bankası ile kamu bankalarının türlü atraksiyonlarını… Mesela Mesut Yılmaz’la Tansu Çiller’in AKP’nin önünü açarak ülkeye verdiği zararları ve çevirdikleri büyük dolapları… Sabahattin Önkibar Odatv.com

Bu haber 1127 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 4 Yorum
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KÖPRÜLÜ’DE İMAR SEVİNCİ
KÖPRÜLÜ’DE İMAR SEVİNCİ
İLK KAR TRENİ, ÇILDIR’A GELDİ
İLK KAR TRENİ, ÇILDIR’A GELDİ