Reklam
Başkan Ergin Önal, az zamanda çok iş yaptık

Başkan Ergin Önal, az zamanda çok iş yaptık

28 Ekim 2018 - 15:48

31 Mart 2019’da yapılacak Mahalli Seçimlerde yeniden ,  görevde bulunduğu süre zarfında gerçekleştirdiği çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

DAMAL, KENT KİMLİĞİNE KAVUŞTU

 Az zamanda birçok yatırım ve projeleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını açıklayan Başkan Önal: “Görevimizde 4. yılı doldurup son yılımıza girdik. İlk günden bu yana bir şantiyeye dönüştürdüğümüz Damal'ımızı adeta yeniden inşa ederek kent kimliği kazandırdık. Belediyemize ve ilçemize yeni arsalar ve tesisler kazandırdık. Bütçemizi ve gelirlerimiz artırdık. Belediyemizde hizmet odaklı kurumsal bir kimlik oluşturduk. İstihdam odaklı çalışmalar yaparak önemli bir problem olan göçü oldukça azalttık. Yaptığımız yoğun reklam, tanıtım, sosyal ve kültürel çalışmalar ile özellikle yaz mevsimde tersine göç almaya başladık. Evet, çok önemli çalışmalar yaptık, terminal, küçük sanayi, konukevi, parklar, meydan, on binlerce metrekare parke yol, yeni imar yolları, su hatları, kanalizasyon çalışmasının tamamlanması, eğitim ve kültür alanında çalışmalar, eski yapıların yıkılması. Hedefimizde olan atıksu arıtma, hayvan pazarının modernizasyonu, konut projesi, düğün salonu ve yarı kapalı pazar yeri projeleri hazırlık aşamasında. Çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam edecek. Damal'a yeni projeler, yeni tesisler, yeni yapılar kazandıracağız. Damal'a gelen herkes değişime tanık olacak” dedi. 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yayınladığı mesaj ile kutladı.

Başkan Önal, “Büyük önder Atatürk, ‘Türk Milleti’nin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir’ diyerek Cumhuriyet’i ilan etmiştir. Bu Cumhuriyet, 93 yıldır hiç sönmeyen bir meşale gibi ülkemizi aydınlatmaya devam etmektedir. Cumhuriyetimizin 93. yılını büyük bir kıvanç ve onurla kutlarken, Cumhuriyeti koruma ve kollama görevi her Türk vatandaşı için kutsaldır ve her Türk vatandaşı bu kutsal görevi kararlılıkla sürdürme azmi içindedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyor, ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” dedi. 

Bu haber 1802 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
18 YILDIR BİTMEYEN YOLLAR VE ÇÖP!
18 YILDIR BİTMEYEN YOLLAR VE ÇÖP!
GENÇ PARTİ KADIN KOLLARINDAN MORAL ZİYARETİ
GENÇ PARTİ KADIN KOLLARINDAN MORAL ZİYARETİ