Reklam
Başkan Demir’den duygulandıran açıklama

Başkan Demir'den duygulandıran açıklama

01 Eylül 2019 - 15:10 - Güncelleme: 01 Eylül 2019 - 15:37

30 Ağustos Zafer Bayramında Bodrum'da sahne alan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, sahnede seyircilere şöyle seslendi: "Faruk Demir yetim kız öğrencilere burs vermek için bodrum'a geldi" dedi.

Belediye meydanını dolduran binlerce kişi Belediye Başkanının söylediği şarkılarla coştu. Bodrum Milta Marinadan başlayan fener alayına Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan yardımcısı Ummahan Yurt, Bodrum Belediye meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle birlikte binlerce vatandaş katıldı. Zafer Bayramı coşkusunun Bodrum sokaklarına yayıldığı fener alayı Bodrum Belediye Meydanında sona erdi. 

Fener alayının ardından ise meydanda Faruk Demir ve Soner Olgun sahne aldı. Sunuculuğunu ünlü şovmen Hakan Doğanay'ın yaptığı gecede sahneye çıkan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Nazım Hikmet'in 'Büyük Taarruz' şiirini de okuduğu ve meydana dolduranlar tarafından büyük alkış alan konuşmasında şunları söyledi; 

"Bugün ulusumuzun en büyük bayramını kutluyoruz. Bugün Türk milletinin gücünü ortaya koyduğu ve egemenliğini kayıtsız şartsız eline aldığı gündür. En karanlık yoksulluğun, en derin uçurumun kıyısında, tüm güçleri yıpranmış, bütün savunma araçları elinden alınmış, kutsal varlıkları saldırıya uğramış bir milletin, canını dişine takarak, bütün inancıyla verdiği kurtuluş mücadelesinin ulaştığı zaferin 97’nci yıldönümüdür. Türk milletinin tarihi çok parlak, çok büyük zaferlerle doludur. Ancak bunların hiçbiri 30 Ağustos Zaferi kadar kesin sonuçlu, ve dünya tarihine yön verecek kadar etkili olmamıştır. 30 Ağustos zaferi tarihimizin en önemli dönüm noktasıdır.  Çünkü genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli 1922’de zaferle sonuçlanan o meydan savaşında sağlamlaşmış, Türk devletinin ölümsüzlüğü bu zaferle taçlanmıştır. Unutmayınız ki Zafer, “Zafer Benimdir” diyebilenlerindir. Başarı ise “Başaracağım” diye başlayan ve sonunda “Başardım” diyebilenlerindir.  Bugün büyük bir coşkuyla kutladığımız 30 Ağustos zaferinin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi ve tüm Türk Silahlı Kuvvetler mensuplarını minnet ve rahmetle yad ediyor, hayatta olan kahraman gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin kıymetli ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Akan kanlar, şehit ruhları, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır. 30 Ağustos Zafer Bayramımız ve tarihi şanla, şerefle dolu şanlı ordumuzun Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlu olsun."

FARUK DEMİR YETİM KIZ ÖĞRENCİLERE BURS İÇİN BODRUM'A GELDİ

Başkan Aras'ın konuşmasının ardından sahneye çıkan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir 'Sarı Saçlı Mavi Gözlü' türküsünü seslendirdikten sonra "Zaferimiz kutlu olsun" diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü; "Atatürk diyor ya; "Türk milleti büyüktür" diye, gerçekten büyüksünüz. Ardahan'dan, Serhat Ardahan'dan yani Kazım Karabekir paşamızın dediği gibi; "Boğazlar boğazımız, Kars, Ardahan bel kemiğimizdir. Oralar elde bulundurulmadıkça Anadolu'nun müdaafasıda zor olur" diyor. İşte o diyardan selam getirdim. Burs bekleyen öğrencilerden size selam getirdim.

BAŞKAN ARAS'A FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın davetlisi olarak Bodrum'da 30 Ağustos Zafer Bayramında sahne alan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, konserden elde edilen gelirin hepsinin yetim kız çocukları için burs olduğunu belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Babasını annesini kaybetmiş, üniversiteyi kazanmış Ardahan'da okuyan kız öğrencilerine burs vermek için buradayız. Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir. Onları kimsesiz bırakmamak için Ahmet başkanıma çok teşekkür ediyorum. Buradan alacağımız bir kuruş Faruk Demir'e yada Ardahan Belediyesine gitmeyecek. Hepsi kayıtlı olarak yetim üniversiteli kız çocuklarımıza gidecek. Hel olsun, helali hoş olsun. Bu davranışından ötürü sayın Ahmet Aras başkanımızı biz tabiki Ardahanlılar olarak, biz buradaki Cumhuriyet sevdalıları, bağımsız Türkiye sevdalıları olarak hepiniz kutluyorsunuz ama özel olarak Cumhuriyet Halk Partimizin genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bodrum Belediye Başkanımıza bu davranışından dolayı özel selamlarını ve sevgilerini getirdim."

Faruk Demir ayrıca başkan Aras'a kız çocuklarına vermiş olduğu destekten dolayı fahri hemşehrilik beratı vereceğini açıkladı. Faruk Demir konuşmasının ardından sevilen türküleri meydanı dolduran binlerce vatandaş ile birlikte seslendirdi. Demir son olarak yine "Sarı saçlı mavi gözlü" türküsünü seslendirerek sahneden ayrıldı.

Bodrum'da unutulmaz bir Zafer Bayramı kutlamasının yaşandığı gecede Faruk Demir'in ardından sahneye Soner Olgun çıktı.  10'uncu Yıl Marşı ile sahneye çıkan Soner Olgun, gecenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederken, konseri halkın arasında takip eden başkan Aras'ı gören Olgun, "İlk defa böyle protokolde oturmayıp halkın arasında ayakta konser izleyen belediye başkanı gördüm" dedi. Soner Olgun daha sonra seslendirdiği türküler, şarkılar ve şiirleri ile meydanı dolduran binlere duygusal ve unutulmaz bir gece yaşattı.

Bu haber 1685 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ardahan\'lı
  4 ay önce
  Milletin parasıyla maliyeti yüksek heykel yapacağına, o parayla Ardahan\'ın ihtiyaçları doğrultusunda hizmet yapsaydı daha isabetli olur kimseden dilenmek zorunda kalmazdı.
 • Burak75
  4 ay önce
  Niyeti eğsr gercekten halis bir niyetse çok güzel bir davranış.. Ancak şunu da düşünmeden edemiyorum. Vekilliğinden sonra 20 yıl tv lerde program yapıp kazandığı parayla yine yerim çocukları okutamazmıydı...art niyetli düşünmek istemiyorum ama inşallah reklam kokan hareketler değildir
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN POLAT, AK PARTİYİ TOPARLADI
BAŞKAN POLAT, AK PARTİYİ TOPARLADI
POSOF VE ÇILDIR’DAN ELAZIĞ’A YARDIM ELİ
POSOF VE ÇILDIR’DAN ELAZIĞ’A YARDIM ELİ