Reklam
ARDAHAN HDP, HALKIMIZDAN ÖZÜR DİLİYORUZ

ARDAHAN HDP, HALKIMIZDAN ÖZÜR DİLİYORUZ

04 Aralık 2019 - 23:37

Milli Egemenlik Parkı’nın imara açıldığı yönündeki karara destek verip Belediye Başkanı Faruk Demir’le birlikte hareket eden ve HDP kontenjanında Belediye Meclis Üyesi seçilen Volkan Ünver ve Onur Yılmaz’a HDP’den kırmızı kart geldi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ardahan İl Başkanı Av. Yaşar Kaya, konu hakkında gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Başkan Kaya: “Partimizin tüzüğünde de belirttiği gibi, biz bireysel sorunlara değil, toplumsal sorunlara duyarlı ve yeşili korumayı kendisine şiar edinmiş bir partiyiz. Bu konuda halkımıza söz verdik.  Ne var ki tabanımızın oyuyla ve desteğiyle Ardahan Belediye Meclis Üyeliğine seçilen 3 üyemizden 2’ sinin partimizin tüzüğüne aykırı alınan bir projeye destek olmaları nedeniyle partimizle ters düşmüştür. Bu sorun yaklaşık olarak 4 aydır devem ediyor ve zaman zaman kendileriyle çeşitli görüşmeler yapmıştık. Ancak yapılan görüşmelerin olumlu sonuç vermemesi nedeniyle kararımızı netleştirdik ve 2 arkadaşımızı partimizden ihraç etme kararı almayı uygun gördük” dedi.

HDP olarak Belediye Meclis üyesi arkadaşlarının meclis kararlarında grup kurup meclisin verdiği nihai kararlarda konum belirleyici olmasını istediklerini belirten Başkan Kaya, “Bu 2 arkadaşımız partimizce aykırı karara destek olmaları bunu imkansız hale getirmiştir. Bu durum bizim tabanımıza ve Ardahan halkına verdiğimiz hizmet sözünden maalesef başarısız kılmıştır. Bu konuda kamuoyundan ve halkımızdan özür diliyoruz. Arkadaşlarımız kendilerince haklı olabilirler. Biz Sivil Toplum Örgütleri ve Ardahan kamuoyuyla ortak hareket etmek zorundayız. Belediye yönetimiyle ilgili toplumsal çıkarları esas alan projelere destek oluruz.  CHP’nin aldığı olumsuz kararlar CHP’yi bağlar. Biz parti olarak her zaman kendi temel anlayışımızın arkasında duracağız. Arkadaşlarımıza her zaman kapımız açıktır. Kamuoyuna ve tabanımıza karşı özür dilemek şartıyla hatalarından vazgeçerlerse partimize dönebilirler” ifadesini kullandı.

Bu haber 1960 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kalp krizi geçiren polis, hayatını kaybetti
Kalp krizi geçiren polis, hayatını kaybetti
KÖPRÜLÜ VE YAKUTİYE KARDEŞ OLDU
KÖPRÜLÜ VE YAKUTİYE KARDEŞ OLDU