Reklam
9 Eylül’de zil çalacak

9 Eylül’de zil çalacak

06 Eylül 2019 - 12:05

2019-2020 eğitim öğretim yılı bir hafta öne çekilerek 9 Eylül 2019'da başlayacak

Göle İlçe Kaymakamı Cevat Gün başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Özalp, şube müdürleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların müdürlerinin katılımıyla, Feride Karabacak Uygulama Oteli’nde 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlangıcında yeni dönem için hazırlık toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşan Kaymakam Gün, eğitim öğretim yılının sorunsuz ve başarılı bir şekilde geçmesi için okul müdürlerimizin özverili bir şekilde çalışmalarını, eğitim ve öğretim kalitemizin artırılmasına yönelik projelere ağırlık verilmesini istedi. Kaymakam Gün, Okullarda güvenli ve sağlıklı eğitim ortamının sağlanması için yapılması gereken çalışmalar konusunda bilgiler aktarıp, tavsiyelerde bulunarak yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.

Milli Eğitim Bakanlığı her yıl yayınladığı takvim ile tatil tarihlerini duyuruyor. Bakanlık, tatil ve okul zamanlarının daha dengeli ve verimli hale getirilmesi için yeni bir eğitim-öğretim çalışma takvimi modeli hazırladı. Bu modele göre yaz tatili artık 11 hafta olacak. 2019-2020 eğitim öğretim dönemi ise  9 Eylül’de başlayacak. Uyum haftası kapsamında olan öğrenciler 5-6 Eylül’de okullarda hazır bulunacaklar. 

YENİ EĞİTİM SİSTEMİNDE TATİLLER NASIL OLACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı, tatil ve okul zamanlarının daha dengeli ve verimli hale getirilmesi için yeni bir eğitim-öğretim çalışma takvimi modeli hazırladı. 13 haftalık yaz tatili süresi, öğrencilerin öğrenme motivasyonlarını kaybedecek kadar okuldan uzaklaşmamaları için 11 hafta olarak düzenlendi.

Yaz tatilinden alınan 2 hafta ise nisan ve kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak verilecek. Yeni modele göre artık okullar bir hafta erken açılacak, bir hafta daha geç kapanacak. Ancak bu durum toplam tatil süresini kısaltmayacak.

18-22 Kasım 2019'da ilk ara tatil yapılacak (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) Yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 16 gün) İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020'de başlayacak.

6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) 13 Nisan'da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran’da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek..

Bu haber 701 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN POLAT, AK PARTİYİ TOPARLADI
BAŞKAN POLAT, AK PARTİYİ TOPARLADI
POSOF VE ÇILDIR’DAN ELAZIĞ’A YARDIM ELİ
POSOF VE ÇILDIR’DAN ELAZIĞ’A YARDIM ELİ