Reklam
Reklam

Yusuf Yılmaz, Adliye için rapor hazırladı

Yusuf Yılmaz, Adliye için rapor hazırladı
16 Eylül 2019 - 13:03

AK Parti Çıldır İlçe Başkanı Yusuf Yılmaz, partisinin eski İlçe başkanı olan Fatih Kılınç, Çıldır AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Gürbüz Arpaçay ve Çıldır İlçe Başkanlığı Seçim İşleri Başkanı Özgür Ertuğrul Yılmaz’ın imzasını alarak, Çıldır İlçesine Adliye Hizmet Binasının yeniden kurulması için Cumhurbaşkanlığına ve İçişleri Bakanlığına rapor gönderdi.

Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı ve İçişleri Bakanlığına gönderdiği raporda AK Parti eski İlçe Başkanı Rıfat Vural’ın ismine yer açmaması dikkatlerden kaçmadı.

Geçtiğimiz ay Ankara’da AK Parti Ardahan İl başkanı Hakan Aydın’la bir dizi ziyaretlerde bulunan AK Parti Çıldır İlçe Başkanı Yusuf Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Çıldır’a Adliye Hizmet Binasının yeniden kurulması için verdiği raporda şu hususları aktardı:

“Sayın Cumhurbaşkanım ve Sayın Bakanım, Ardahan İli, Çıldır İlçesinde Adliye Hizmet Binası bulunmaması nedeniyle büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. Çıldır Adliyesi Hizmet Binası kapatıldıktan sonra açılan ve Çıldır İlçesi ile Gürcistan Ülkesi’nin Ahırkelek İlçesi’ni birbirine bağlayan Aktaş Gümrük Kapısının yoğunluğu nedeniyle kolluk kuvvetlerinin yapmış oldukları Adliyeye sevk işlemlerinde çok büyük maddi ve manevi sıkıntılar yaşanmaktadır. Ayrıca Adliyenin İlçe Merkezi’nde bulunmaması nedeniyle İl Merkezi’nde bulunan Ardahan Adliyesine vatandaşların müracaat etmeleri gerektiği için de Çıldır İlçe Merkezi ve köylerinde yaşayan vatandaşların büyük zorluklar çektikleri, Yine seçim dönemlerinde Seçim Hakimleri ve diğer personellerin Ardahan İl Merkezinde görev yapmaları nedeniyle Çıldır İlçesinde yaşayanların her seçim döneminde büyük sıkıntılar çektikleri aşikardır. Yukarıda arz etmiş olduğumuz bazı hususlar ve Makamınızca tespit edilecek diğer birçok husus dikkate alındığından Çıldır İlçe Merkezinde Adliye Hizmet Binasının yeniden hizmete açılması gerektiği hususunda tarafımızca hazırlanan rapor ektedir.”

Bu haber 3084 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları