Reklam

YÜKSEK VE DÜŞÜK VOLTAJ ZARAR VERDİ

YÜKSEK VE DÜŞÜK VOLTAJ ZARAR VERDİ
15 Ağustos 2019 - 13:05

Göle ilçesinde yaşanan elektrik kesintileri birçok işyerini mağdur ederken, yüksek ve düşük voltaj nedeniyle makine ve cihazların büyük zarar gördüğü öğrenildi. 

Halkın Ekmek Teknesi sahibi Saffet Karabacak,  sık sık kesilen elektrikler nedeniyle mağdur olduklarını, üretimde aksamaların yaşandığını ve mevcut elektrik dağıtım şirketinden olumlu cevap alamadıklarından dert yandı. 

Karabacak: “Göle ilçesinde, Halkın Ekmek Teknesi adıyla faaliyet yürütmekteyiz. Gerek iş yeri olarak gerçekse de hane sahibi olarak, hepimiz aydan aya yüksek elektrik faturaları ödemekteyiz. Bu faturalara pek çok vergi kalemi de dahildir. Bu kadar fatura ödenmesine karşılık, halkımızın pek çoğu gibi, mevcut elektrik dağıtım şirketi tarafından eksik hizmet görmekte ve ciddi zararlara uğramaktayız. Yaşanan elektrik kesintileri ve yüksek/düşük fazdan ötürü, hem üretimde aksamalar yaşadık hem de teknik araçlarımızın arızaya uğramasıyla maddi zararlara uğradık. Mevcut elektrik dağıtım şirketine pek çok kez başvurmamıza rağmen hiç bir olumlu netice elde edemedik. Bundan ötürü, hér türlü hukuki hakkımızı saklı tutacak, hukuki girişimler başlatacak ve bizim gibi zarar görenler için de emsal teşkil edeceğiz. Yetki ve sorumluluk sahibi olanları, uğradığımız zararlar karşısında duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi. 
 

Bu haber 1172 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum