Reklam
Reklam

YOL-İŞ'TEN MİLLETVEKİLİ ATALAY'A TEŞEKKÜR

YOL-İŞ'TEN MİLLETVEKİLİ ATALAY'A TEŞEKKÜR
14 Aralık 2020 - 18:04

Yol-İş Sendikası Ardahan Temsilcisi Mehmet Özdemir ve Yardımcısı Bahattin Levent, 57 işçi konusunda Ardahan’ın iyi bir kamuoyu oluşturduğunu, bu süreçte emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ettiler.  

Ardahan yerel ve ulusal basın temsilcileri başta olmak üzere, 23 Şubat, Ardahan Haber, Ardahan Medya ve Göle Haber Gazetesinin 57 emekçi işçinin hakkını Türkiye geneline servis ettiğini ve bu konuda Ardahanlıların birlik beraberlik örneği gösterdiğini açıklayan Yol-İş Sendikası Ardahan Temsilcisi Mehmet Özdemir, AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın çok ciddi bir emek sarf ettiğini ve süreci iyi yönettiğini söyledi.

Ardahan İl Özel İdaresinde iş akitleri feshedilerek işten çıkarılan 57 işçinin tekrar işbaşı yaptığını belirten Özdemir: “57 işçinin işten çıkarılması kamuoyunda tepki toplamış, Ardahan Valisi Hüseyin Öner, AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay başta olmak üzere, CHP Ardahan 22, 23 ve 24 Dönem Milletvekili Ensar Öğüt, tüm siyasi parti temsilcileri ve STK’lar devreye girerek yapılan görüşmeler sonucunda işçiler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci bir talimatına kadar görevlerine geri döndüler. İşçilerin işlerinde kalıcı olmaları için yetkililerle görüşmeler sürüyor. Bilindiği gibi, pandemi ve kış nedeniyle işçilerin işten çıkarılması söz konusu değildir. Ardahan iyi bir birliktelik örneği gösterdi. Yol-İş Sendikası Erzurum 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Karabulutlu ve Türk-İş Konfederasyonu Genel Mali Sekreteri ve Yol İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar’da Ardahan’a gelerek emekçi kardeşlerimize destek ziyareti gerçekleştirdiler” dedi.
 

Bu haber 6833 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum