Reklam
Reklam

YOKSULLUK PANDEMİ DİNLEMİYOR!

YOKSULLUK PANDEMİ DİNLEMİYOR!
24 Mayıs 2021 - 19:44
Yürek sızlatan bu kareler hafta sonu Ardahan şehir merkezinde çekildi. Geleceğin doktor, mühendis, avukat ve öğretmen adayları arasında yer alan fotoğraftaki 3 küçük çocuk, salgın nedeniyle uygulanan sokak kısıtlamasına rağmen hem de bir okulun önündeki çöp konteynerinde yiyecek aradı.

Türkiye’de ve Avrupa’da her geçen gün yaşanan yeni gelişmelerle beraber ortaya çıkan çeşitli sıkıntılar ve sorunlar hükümetleri ve devlet yetkililerini önlemler almaya iterken, değişmeyen tek gündem maddesi ise fakirlik gerçeği oluyor. Özellikle bir buçuk yıldır dünya genelinde insan hayatını baştan aşağı olumsuz etkileyen koronavirüsle birlikte bu gerçek dramatik manzaralar doğuruyor.

Ardahan gibi ekonomisinin dümeninde köylünün olduğu küçük şehirlerde yoksulluk okul çağındaki çocukları sokaklarda çöpleri karıştırarak yiyecek ve diğer yaşam malzemeleri bulmaya itiyor. Sokak kısıtlamasına ilişkin gözlem yapmak üzere sahaya inen 23 Şubat gazetesi ve Ardahan Haber ekibinin ölümsüzleştirdiği ikisi kız biri erkek olan 3 küçük çocuğun bulunduğu bu kareler, geçim derdini minik bedenlerin de üstlendiğini gözler önüne seriyor. Haber: Özgür Evliyaoğlu
 
Bu haber 1204 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Bir elde sen uzat korkma
  2 ay önce
  Hane şu EGO’su yüksek o***lar varya ben buyum ben şuyum ben her yerde işimi hallederim arada ne oldukları belli olmayıp işlerini yürütenler veya şöyle diyeyim bir yerde yıllardır varmış gibi işlerini dönderenler sizler keşke faizle borsayla belli konumdaki dostlarınızla işlerinizi sorunlarınızı hallettiğiniz gibi biraz da şu garibanların haklarını şu fakirlikle mücadele verenleri anlasaydınız belki de evlerinde annesi babası bir işte çalışıyor olsayidi bu tabloyu görmezdik hep izlediniz insanların batışını güldünüz alay ettiniz belkide belkide gözlerinizin içi güldü ama yazık oda bir insan seninle aynı haklara sahip olması gerekirdi tabi sizler sivri zekalısınız ya insanları kul***masını iyi biliyorsunuz ya birgün ters gidecektir bunuda göreceğiz bizler kuluz gören bilen sadece Allah diyecek sözüm yok benim de artık içim acıdığı için yazdım ben sizlerin de o önlerini kapattığınız garibanların da çok iyi farkındayım tek gerçek bu hep el uzatan olacağım elimden geldiğince Allah yardımcıları olsun.
 • Batsın bu dünya
  2 ay önce
  İşte tek gerçek bu seçtiğimiz insanların eseri seçtiğimiz derkende sadece iktidar partisi anlaşılmasın lütfen CHP de aynı onlar daha fazlasını yaşatacaktır ben aklımı başıma aldım ama tek üzüldüğüm nokta o fotoğraf diyecek sözüm yok gözünü para hırsı bürümüş fakirlikten yoksulluktan anlamayan insanlara yapmacıktan anlıyormuş gibi yapanlara onlara hiç yok Allah var Allah zenginler lüx Amerikan yaşantılarını bir kenara bırakın özünüze dönün.