Reklam
Reklam

YILMAZ YENİ, GÖLE-FED İÇİN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

YILMAZ YENİ, GÖLE-FED İÇİN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
10 Nisan 2022 - 12:23 - Güncelleme: 10 Nisan 2022 - 13:41
Merkezi İstanbul Esenyurt'ta bulunan Göle Dernekler Federasyonunun önümüzdeki ayda yapılacak olağan genel kurultayı öncesi federasyon yöneticisi Yılmaz Yeni'de seçimlerde başkan adayı olduğunu açıkladı.

2016 yılında Kurucu Başkanı Ertekin Baysal'ın  6 yıldır başkanlığını yaptığı GÖLE-FED' de yapılacak kurultayda aday olmayacağını açıklaması üzerine Göle-Fed yöneticisi ve Senemoğlu Köyü Derneği bir önceki dönem Başkanı Yılmaz Yeni, “38 köy Derneğinin üye olduğu ve yaklaşık 900 delegesi bulunan Göle Dernekler Federasyonu Başkanlığına hedeflerimiz doğrultusunda yeni başarı hikayeleri yazmak için adayım” dedi.

"DERNEKÇİLİK MEŞAKETLİ BİR İŞTİR"

Konu hakkında yaptığı kamuoyu açıklamasında, 40 köy derneğinin içinde bulunduğu federasyon'un 800'e yakın üyesine seslenen Yeni, "Federasyonumuzun kurumsal yapısı ve üye sayısı ile birçok ilçe hatta il federasyonlarından daha güçlü bir yapıya sahiptir. Dernekçilik gerçekten de meşakkatli bir iştir, kurmak kolaydır ancak yaşatmak büyük özveri istemektedir. Bu sebeple federasyonumuzun faaliyetlerinin aksatmadan bugünlere ulaşmasına katkı sağlayan Kurucu Genel Başkanımız Ertekin Baysan Başkanımıza ve yönetim kurulu ve denetim kurulu üyelerine şükranlarımı sunuyorum.  Baysan Başkanımız yönetimiyle yapmış olduğu istişare sonucu genel kurulda yeniden federasyon başkanlığına aday olmayacağını açıkladı. Bunun için Genel kurulumuzda başkanlığa adaylığını açıklıyorum" dedi.

"BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR. YAPTIKLARIM YAPACAKLARIMIN TEMİNATIDIR"

Göle Dernekler Federasyonuna adaylığını açıklayan Yeni, " Projelerimizi tüm Federasyonlara rol model olacak. Hedeflerimiz doğrultusunda yeni başarı hikâyeleri yazmak için aday oldum. Bugüne kadar yaptıklarım başkan olunca da yapacaklarımın teminatıdır. Hiçbir başarı tesadüf değildir ve eğer fikrinizde “inanç” varsa sonuç mükemmel olacaktır. “İnanmak, başarmanın yarısıdır” sözü aslında bütün her şeyi özetlemektedir Göle sevdalısı Değerli Köy Dernek Başkanlarımızın ve kıymetli üyelerimizin desteğini en samimi duygularımla bekliyorum. Hep beraber daha güzel projelere imza atacağız" açıklamasında bulundu.

KONGRE 28 NİSAN’DA YAPILACAK

Merkezi İstanbul Esenyut’da bulunan ve Başkanlığını Ertekin Baysan’ın yaptığı Ardahan İli Göle Dernekler Federasyonu (GÖLE-FED) 28 Nisan 2022 Perşembe günü Saat 13.00’de Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezinde 3.Olağan Kongresini yapacak.

Göle Dernekler Federasyonu (GÖLE-FED) yaklaşık 40 Köy Derneği ve 800 Delegesi bulunan güçlü bir bölge STK’sı olarak öne çıkıyor. Ardahan İli Göle Dernekler Federasyonu 28 Nisan 2022 Perşembe günü Saat 13.00’de Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezinde 3.olağan kongresini yapacak. Kongre öncesi Göle Dernekler Federasyonu Başkanlığı için, Eren Küpeli, Yılmaz Yeni ve Gökhan Karakoyun aday olduğunu açıkladılar. Ertekin Baysan’ın adaylığı ise tam olarak netleşmiş değil. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un Göleli olması ve seçim sürecinde Göle Dernekler Federasyonunun destek çalışması ile çok sayıda Göleli Bürokrat Esenyurt Belediyesi’nde görev almıştı. Esenyurt siyasetinde ve Göle ilçesinde önemli etkisi olan Göle Dernekler Federasyonu kongrelerinde bölge siyasetçileri, İş insanları ve STK’lar yoğun ilgi gösteriyor.
Reklam
Bu haber 1757 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum