Reklam

Yıldırım Çobana çarptı, Hoçvan'da yangın çıktı

Yıldırım Çobana çarptı, Hoçvan'da yangın çıktı
23 Eylül 2018 - 00:11

Ardahan'ın Posof ilçesinde bir çoban yıldırım çarpması sonucu ağır yaralandı. Hamza Aydın (36) isimli çobana Erim köyü yaylasında hayvanları otlatırken üzerine yıldırım düştü. Çoban Hamza Aydın, düşen yıldırım sonucunda ağır yaralandı. Hamza Aydın köy kavşağına kadar köylülerin sırtında taşınarak getirildi. Aydın, ambulans ile Posof Devlet Hastanesine ardından Ardahan Devlet Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındı.

5 BİN OT BALYASI VE 3 TON SAMAN KÜL OLDU

Ardahan merkeze bağlı Hoçuvan Hasköy'de çıkan yangında tonlarca ot yandı. Alınan bilgiye göre, Hoçuvan Hasköy'de ikamet eden Osman Yılmaz'a ait evin bahçesindeki ot, yakınında bulunan elektrik direğindeki henüz belirlenemeyen nedenden dolayı çıkan kıvılcım sonucu tutuştu. Tutuşmanın kısa sürede büyümesiyle 5 bine yakın ot balyası ve 3 ton samanın tamamını kapladı. Ardahan Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalesine rağmen otların tamamı kullanılamaz hale geldi. Söndürme çalışmasına Ardahan İl Özel İdare ekipleri de destek verdi.

Otu yanan Osman Yıldız adlı vatandaş yaptığı konuşmada, yangının çok kısa sürede büyüdüğünü belirterek, "Aniden ve çok hızlı bir şekilde büyüdü. Bir yıllık emeğimiz bu şekliyle yandı. Çok üzüldük. Sonuçta emek" ifadesini kullandı.

Bu haber 2515 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum