Reklam

Yetkililer göreve! 16 öğrenci zehirlendi

Köylerde bulunan bakkallarda gıda denetimlerinin yapılmamasından dolayı her gün yeni bir zehirlenme vakası yaşanıyor.

Yetkililer göreve! 16 öğrenci zehirlendi
07 Aralık 2017 - 14:33

Göle İlçesine bağlı Balçeşme Köyü Şehit Er Cevdet Çelenk Ortaokulunda yaşanan Gıda Zehirlenmesinde 16 öğrenci hastanelik oldu. Başta Erzurum ve çevre illerinden son kullanma tarihi geçmiş gıda ürünlerinin Ardahan başta olmak üzere tüm köylere dağıtıldığını ve satışının yapıldığını iddia eden vatandaşlar, Gıda Tarım ve hayvancılık İl Müdürlüğü ile Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin ivedi bir şekilde denetimlere başlamasını istiyorlar.

Geçtiğimiz gün bakkallardan satın alınan tarihi geçmiş gıda maddelerini alan Göle İlçesine bağlı Balçeşme Köyü Şehit Er Cevdet Çelenk Ortaokulunda ki 16 öğrenci zehirlendi. Mide bulantısı ve kusma belirtileri baş gösteren öğrenciler, ambulanslarla Göle Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalede 16 öğrencinin gıda zehirlenmesi yaşadıkları tespit edildi. Müşahede altın alınan öğrenciler, serum ve ilaç tedavisi aldıktan sonra taburcu oldular.

Göle İlçesine bağlı Balçeşme Köyü Şehit Er Cevdet Çelenk Ortaokulunda yaşanan gıda zehirlenmesi ardından kaldırıldıkları Göle Devlet Hastanesinde ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Özalp, AK Parti Göle İlçe Başkanı İlhan Gültekin ve Şube Müdürü Tuncay Kızılateş, öğrencilerle yakından ilgilenerek geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Hastane yönetiminde bilgi alan Müdürü Özalp, bir daha böyle zehirlenmelerin yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınacağını söyledi.

Haber: Erdal Karakaya 23 Şubat Göle Haber

Bu haber 2597 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum