Reklam

YEŞİLAY DANIŞMANLIK MERKEZİ'NDEN ARDAHAN'DA ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK DESTEĞİ

YEŞİLAY DANIŞMANLIK MERKEZİ'NDEN ARDAHAN'DA ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK DESTEĞİ
16 Eylül 2021 - 22:56 - Güncelleme: 16 Eylül 2021 - 23:00
Yeşilay Danışmanlık Merkezleri (YEDAM) ile bağımlılara ve yakınlarına ücretsiz psikolojik danışmanlık ve rehabilitasyon desteği sağlayan Yeşilay, Ardahan YEDAM’da hizmet vermeye başladı.

Yeşilay Danışmanlık Merkezleri’nin tamamı bağımlılık alanında uzman psikologlardan ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan ekibi, tütünün yanı sıra alkol, madde, internet ve kumar ile ilgili sorunlar yaşayan kişilere ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağlayarak, yeniden hayata kazandırılmaları için yardımcı oluyor.

Aynı zamanda aile ve yakınlarına da destek vererek bozulan yaşam düzeninin onarılmasını ve ilişkilerin sağlıklı devam etmesini destekliyor. YEDAM’a 115 numaralı Yeşilay Danışmanlık Merkezi Danışma Hattı'ndan ulaşılarak ücretsiz destek alınabiliyor.

Ardahan YEDAM’ın Türkiye’deki 105 merkezden biri olduğunu belirten Yeşilay Ardahan Şube Başkanı Tolgay Gökdemir, “Ardahan YEDAM’da bağımlılık konusunda ayakta danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bize danışmak için gelen tütün, alkol, madde, kumar ve internet bağımlılığı konusunda sorun yaşayan kişiler, tüm hizmetlerimizden ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Bağımlı kişilere bağımlılıklarından kurtulmaları konusunda yardımcı oluyor ve tekrar kullanmaya başlamamaları için yöntemler öğretmek için elimizden geleni yapıyoruz. Öfke kontrolsüzlüğü, kaygı gibi ruhsal sorunlar yaşıyorsa bunların düzelmesi için psikolojik destek veriyoruz. Bu süreci nasıl yönetmeleri gerektiği konusunda ailelerini bilgilendiriyoruz. Bağımlılıktan kurtulmak isteyen vatandaşlarımız, bize başvurarak sağlıklı bir yaşama adım atabilirler” dedi.
Bu haber 1200 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum