Reklam

Yerli otomobilin adı Ahmet Murat olmasın!

Yerli Otomobil üretimi konusunda hataya düşmemek için düşüncelerini açıklayan Göle Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Cemalettin Ayvazoğlu, bu projede hükümete tam destek verdiğini açıkladı.

Yerli otomobilin adı Ahmet Murat olmasın!
06 Kasım 2017 - 21:15

Yerli Otomobil hakkında özel bir makale ele alan Ayvazoğlu; “Son zamanlarda ülke gündeminin önemli bir kısmını kapsayan Yerli Otomobilin yapımıyla ilgili birkaç önerim var.

Öncelikle yapılacak aracın segmentinin belirlenmesi ve bu aracın uluslararası olarak satılabilmesi için iyi bir marka ismi yaratılması gerekmektedir. Ahmet, Murat gibi isimler değil, daha spesifik ve bizi uluslararası arenada daha iyi temsil edecek isimler seçilmeli ve uygun logo çalışmalarıyla herkesin aklında kalması sağlanmalıdır” dedi.

Yapılacak araç, yenidünya konjonktürüne uygun olarak fosil yakıtlarla değil elektrikli olması gerekmektedir diyen Göle Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Cemalettin Ayvazoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bilindiği üzere tüm büyük otomobil üreticileri 2018’den itibaren fosil yakıtlı araçları üretmeyeceklerini açıkladılar. Hem ekonomik açıdan hem de doğayı korumak amacıyla elektrikli araçların üretilmesi ve satılması daha sağlıklı olacaktır. Yapılacak araç için en önemli olanlardan biride fabrikanın kurulmasıdır. Kurulacak olan fabrika Ardahan, Kars veya Iğdır gibi şehirlerimize kurulmalıdır. Bu sayede hem ismi geçen şehirlerde yaşayanlar için iş imkânı oluşturulacak hem bölgesel ekonomiye katkı sağlanacak hem de bu şehirler yapılacak olan arabanın ismiyle yaşayacaklardır. Yapılacak olan araç, sadece bugün için değil yarının çizgilerini de taşımalı. Devrim otomobilleri gibi kompakt ya da Anadol gibi kısa ömürlü araçlar olmamalı. Devamlılık esas olarak ihtiyaçlara göre yeni modeller üretmeye ve kendini geliştirmeye devam etmelidir.”

Bu haber 2570 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum