Reklam
Reklam

YENİDEN REFAH, SİYONİZME MEYDAN OKUDU

YENİDEN REFAH, SİYONİZME MEYDAN OKUDU
08 Eylül 2020 - 15:19

YENİDEN REFAH PARTİSİ'NİN GÖLE VE HANAK KONGRELERİ YAPILDI

Yeniden Refah Partisi Göle ve Hanak ilçe 1. Olağan Kongreleri yapıldı. Tek liste halinde seçime giren Göle Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanlığına Murat Öngel, Hanak İlçe Başkanlığına ise Melikşah Turan seçildi.

Yeniden Refah Partisi Bölge Başkanı Emin Menşur’un Divan Başkanı olduğu Göle ve Hanak 1. Olağan Kongrelerinde, Ardahan Merkez İlçe Başkanı İhsan Polat Fetih Süresini okudu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından Göle Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Murat Öngel, kongrenin açılış konuşmasını yaptı. Birçok STK ve Siyasi Parti temsilcilerinin katıldığı kongre, pandemi kurallarına uygun yapıldı. Yeniden Refah Partisi Ardahan İl Başkanı Caner Çoban ve Teşkilat Başkanı Volkan Bozkurt’un konuşmaları kongreye damga vururken, katılımın yoğun olması dikkatlerden kaçmadı.

BOZKURT: BU DAVAYA BEDEL ÖDEMEYE GELDİK

“50 yılı aşkındır süregelen Milli Görüş harekatı nice zahmete, çileye göğüs gererek bugünlere kadar ulaşmış ve Allah’ın izniyle de bugünden sonra da büyüyerek devam edecektir” diyen Yeniden Refah Partisi Ardahan Teşkilat Başkanı Volkan Bozkurt, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu süreçte milli görüş camiasından olmalarına rağmen milli görüşün prensiplerinden uzaklaşarak bu harekatın temel amaçlarını unutup milli görüş camiasına zarar verenleri gördükçe, bu gidişata bir son verilmesi için milli görüşü hak ettiği noktaya getirmek için Yeniden Refah Partisi Sayın Fatih Erbakan’ın öncülüğünde kurulmuştur. Partimiz, vatana ve millete hayırlı olmasını temenni ediyorum. Partimizin ana hedeflerini sıralayacak olursak milletimiz tarafından yüzyıllardır özümsenmiş bulunan milli görüş zihniyetini temel alarak; milletimizin manevi ve maddi alanlarda kalkınmasını gerçekleştirerek, huzur ve refaha ulaşmasını sağlamaktır.

Bununla birlikte, ülkemizin öncülüğünde, tüm insanlığın kurtuluşu için ilmi, iktisadi, siyasi ve ahlaki alanlarda gerekli adımların atılmasıdır. Manevi kalkınmamızı gerçekleştirmek için; Milletimizin; milli ve manevi değerlerimiz etrafında birleşmesi ve bölünmez bir bütün teşkil etmesini sağlayacağız. Hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerini tam manasıyla teminat altına alacağız. Milletimizin; birlik, beraberlik ve kardeşliğini güçlendireceğiz, toplumsal huzur ve barış ortamını tam manasıyla tesis edeceğiz. Toplumun ve ülkenin teminatı olan, milli ve manevi değerlerimizin korunması ve yeni kuşaklara aktarılmasında hayati öneme sahip olan aile kurumunun korunması ve güçlendirilmesi için çalışacağız. Eğitim sistemimizi bilimsel, maneviyat ve fazileti de önceleyen şekilde kurgulayacağız. Manevi kalkınmamızın tesis edilmesi ve milletimizin yeniden örnek bir medeniyet inşasını başarması için; şanlı tarihimizle iftihar eden, inancımızdan kaynaklanan temel değerlerine bağlı, her türlü taklitçilikten uzak, milli, tarihi şahsiyetinin ve sorumluluğunun idrakinde olan bir bilinçle hareket edeceğiz. Partimizin maddi kalkınma bakımından ana hedefi; ülkemizi uluslararası alanda en güçlü, müreffeh ve gelişmiş bir seviyeye çıkartarak, 'Yeniden Büyük Türkiye' idealine ulaşmaktır. Maddi kalkınmamızı sağlamak için; anayasamızda belirtildiği gibi, istisnasız her vatandaşımız için insanlık onuruna yaraşır bir yaşam kalitesinin hayata geçirilmesini sağlayacağız, bireysel ve sosyal refahı temin edeceğiz.  Konuşmamı rahmetli Erbakan hocamızın bir sözü ile tamamlamak istiyorum.  Sayın hocamız, ‘İman varsa imkan vardır, davasına bedel ödemeyenin davası olmaz, bizde bu davaya bedel ödemeye geldik’ demişti. Evet, bizde bedel ödemek için buradayız. Yeniden Refah Partimizin Göle 1. Olağan Kongresinin hayırla vesile olmasını diyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”

ÇOBAN: ANAHTARLARI MİLLİ GÖRÜŞ’E TESLİM EDECEKSİNİZ

Yeniden Refah Partisi’nin kuruluş sürecini açıklayan Yeniden Refah Partisi Ardahan İl Başkanı Caner Çoban ise siyonizme meydan okudu.

Başkan Çoban: “İslam alemine, mazlumlara, milletimize hizmet etmek amacı ile merhum liderimiz Prof. Dr Necmettin Erbakan Hocamızın 1970 yılında başlatmış olduğu Milli Görüş Harekatı Milli Nizam Partisi ile başlamış olup Siyonizm’e karşı 50 yıllık bir mücadele vermiş, bugünde mirası olan ilk tohumları 2018 yılında atılan Yeniden Refah Partimizin Genel Başkanı Dr Fatih Erbakan tarafından devam etmektedir. Yine rabbimize şükürler olsun ki böyle şerefli bir davada serhat şehrimiz Göle de bayrağı dalgalandırmak bizlere nasip olmuştur. Partimiz kurulmasından çok kısa süre içerisinde halkımız tarafından heyecan ile karşılanmış büyük ilgi görmüş ve Ankara’da 1.Büyük Olağan Kongresini yaparak seçime girmeyi hak kazanmıştır. Yeniden Refah Partimiz 81 ilin 80’ninde ve 800’den fazla ilçede teşkilatlarını kurmuş her gün daha da büyüyerek mazlumların umudu zalimlerin korkulu rüyası haline gelmiştir. Partimiz ülkemizde borç ve faiz ekonomisi yerine üretim, istihdam ve ihracat ekonomisini geçerli kılmak ve katma değeri yüksek ürünler üretmek yüksek teknoloji ve inivasyon alanında ağır sanayide ülkemizi bölgede ve dünyada lider ülke haline getirmek için adil bir gelir ve servet paylaşımı sağlayarak her türlü ekonomik sömürü ve suiistimalin önüne geçmek geleceğimize ve çocuklarımıza daha yaşanabilir bir ülke için yeniden güçlü bir Türkiye için yeni bir dünya düzeni için mazlumların selameti için bıkmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz inşallah. Konuşacak çok şey var ama degerli vaktinizi almak istemiyorum. Sözlerime Merhum Liderimiz Prof.Dr Necmettin Erbakan Hocamızın sözleri ile son veriyorum.  Milli Görüş bu ülkenin tabii çözümüdür ve anahtarları teslim edeceksiniz” dedi.

Bu haber 2380 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum