Reklam
Reklam

YENİDEN REFAH PARTİSİ HANAK İLÇE BAŞKANI METİN TURAN'DAN DOĞALGAZ TEPKİSİ

19 Haziran 2022 - 13:39 - Güncelleme: 19 Haziran 2022 - 14:23
Yeniden Refah Partisi Hanak İlçe Başkanı Metin Turan, uzaklığı 400 metre olan doğalgazın ilçeye verilmemesi, “Hanaklı idarecilerin büyük ayıbıdır” dedi.

KISIR ÇEKİŞMELERİ BİR TARAF BIRAKIN, HANAK’A SAHİP ÇIKIN

Kapılarının önünde geçen doğalgazdan faydalanamadıklarını açıklayan Turan: “Hanak’a doğalgaz verilmemesi nedeniyle halkımız ıstırap çekiyor. Bunun en büyük sebepler den birisi siyasi çekişmeler ve siyasi sebeplerden kaynaklanmaktadır. Hanak’ın sahibi yok, Yeniden Refah Partisi olarak biz her zaman halkın yanında olmaya devam edeceğiz. Yaşamış olduğumuz bu sorunlar Hanak Adalet ve Kalkınma Partisi ilçe başkanı ile Cumhuriyet Halk Partisi belediye başkanı arasındaki kısır çekişmeler insanlara büyük bir yük getirmektedir. Bu yıl kömürün tonu 7 Bin TL olmasına rağmen insanlar maddi olarak büyük bir sıkıntıya girmiştir. Bir yıl içinde en az 3 ya da 5 ton kömür alan vatandaş, ekonomik olarak sırtına 25-30 Bin TL masrafa girmiştir. Doğalgaz olsaydı vatandaşın cebinde 5 bin TL çıkacaktı” dedi.

Yaşanan zamlarla birlikte özellikle elektrik faturaları ve yüksek kiraların vatandaşı büyük bir çıkmaz soktuğunu belirten Yeniden Refah Partisi Hanak İlçe Başkanı Metin Turan, şunları söyledi:

VATANDAŞ BÜYÜK BİR ÇIKMAZDA, ZAMLAR ANAMIZI AĞLATTI

 “Hanak ilçemizde siyasi çekişmeler var, bu siyasi çekişmeleri bir taraf bırakıp tüm siyasi partiler olarak Hanak’a doğalgaz nasıl gelir onun savaşını vermemiz lazım. Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanımız Ayhan Büyükkaya, AK Parti, STK temsilcileri ve tüm kanaat önderlerine ortak çağrımız var, istirham ediyoruz. Doğalgaz firması ve Botaş yetkilileri ile masaya oturun ve bu sorunu çözün. Yeniden Refah Partisi Hanak İlçe teşkilatı olarak Hanak’a doğalgazın verilmesini şiddetle destekliyoruz. Doğalgazı bu yıl ilçeyle buluşturmazsak çok ciddi sorunlar yaşayacağız. Hanak halkını seven elini taşın altına koyar. Hiç kimse topu başkasına atmasın, koltuk kavgalarını bir kenara bırakın, AK Parti Hanak ilçe Başkanı üzerine düşen görev ve sorumluluğunu yerine getirmiyor. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ilçe başkanı olan zat topluma ve insanların sorununa ne zaman parmak basacak?

ERDAL KURUKAYA SORUMLULUKTAN KAÇMAMALI

AK Parti Hanak İl Genel Meclis Üyesi Erdal Kurukaya’nın basına yaptığı açıklamayı okudum ve gerçekten çok büyük bir hüsrana uğradım. Bir İl Genel Meclis Üyesi’nin kalkıp da biz hizmet getirmek istiyoruz ama Cumhuriyet Halk Partisi belediye başkanı Ayhan Büyükkaya büyük bir engel teşkil ediyor demesi de gerçekten beni de rahatsız etmiştir. 
Ey Hanaklı yetkililer elinizi vicdanınıza koyun, yastığınızda rahat bir şekilde uyuyabiliyor musunuz? Soruyorum, insanların ve memurların Ardahan’a gitmesi oradan ev tutması sizleri vicdani olarak rahatsız etmiyor mu? Ben esnaf olmama rağmen doğalgaz sorunu yüzünden gitmiş Ardahan’da doğalgazlı dairede oturuyorum bu sizleri gerçekten de üzmüyor mu? Bir tüp 350 TL olmuş bu insanlar altı ay kullandığı zaman ortalama 2.000 TL gibi bir para ediyor, düşünün taşının bir hesap yapın?

HANAK’IN DOĞALGAZ SORUNUNU GENEL BAŞKANIMIZA ULAŞTIRACAĞIZ

Biz Yeniden Refah Partisi olarak sizlerle her zaman varız yeter ki siz bizim kapımızı aşındırın bizde ne destek gerekirse varız. Hanak’ın doğalgaz sorununu Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’a ulaştıracağız. Kısır çekişmeleri bir kenara bırakın, eğer halkı seviyorsanız, Hanak ve Hanaklıyı seviyorsanız bu şirin ilçemizi seviyorsanız bir an önce bu kısır çekişmeleri bırakın. Hanak toplumuna söz verin, sizlerden bunu gerçekten canı gönülden istiyorum. Ey iktidar partisinin mensupları sizler gerçekten bu toplumun önüne hangi yüzle çıkacaksınız? Hanak ve Hanaklıya ne diyeceksiniz? Seçimlerde insanlara ne vaat edeceksiniz? Ekonomik krizler mi vaat edeceksiniz ya da yüksek faizler mi vaat edeceksiniz ya da dövize endeksli kurlarımı vaat edeceksiniz? Bunları yapamayacağınıza göre bir siyasi oluşum olarak ilçede doğalgazı vaat edeceksiniz yoksa hayvanın gübresini mi vaat edeceksiniz? Toplumun içerisine çıkacağınız zaman en azından doğalgazla ilgili bir yüzünüz olsun da insanlar gerçekten sizleri alkışlasın. Lütfen sizlerden ricam biran önce gelin ortak bir karar alalım Doğalgaza parmak basalım bu iş için çalışalım insanların üzerindeki bu yükü kaldıralım.”
Reklam
Bu haber 2102 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Vatandas rıza
  2 hafta önce
  Çok güzel süslü püslü sözler sarfediyor. Ama boş sözler. Hanak in tek derdi doğalgaz değil. Ortakentte 5 yıldır yapımı tamam***amayan okul için de bir söz etmesini beklerdik bu şahsın. Yada ortakentin hakkını alıpta ortakent neden hizmet edilmediğini sormasını beklerdim. Ayrıca gazeteci arkadaş senin de birgün gelip te ortakente yapı*** haksızlık ve ayrımcılığı yazmanı da beklerdim. Ama nerdee.
 • Yeniden refah partisi hanak ilçe başkanlığı.
  1 hafta önce
  Vatandaşlık rıza sanırım sizinde kendinize göre sıkıntılarınız var bunu anlıyorum lakin dikkat ederseniz basın açıklamamızın konusu ve gündemi hanakta ki dogal ve dogalgazın hanak'a kavuşturulması. Tabiki diyer basın açıklamasında hanak, ortakent, alaçam, avcılar mah ve köylerimizin sorunlarınıda dile getirecegiz sizlerden ricam partimizi ve parti teşkilatımızı ziyaret edip bizler ile istişare etmeniz dir. Böyle saldırgan davranış ile ne kendinize nede ortakent mahallemize hiçbir fayda saglayamasınız kalın sağlıcakla.