Reklam

YENİ BİR YOL HARİTASI ORTAYA ÇIKACAK

YENİ BİR YOL HARİTASI ORTAYA ÇIKACAK
11 Ocak 2020 - 22:47

Sevdamız Ardahan Derneği Başkanı Levent Pehlivan tarafından, Doğu Ekspres trenin son durağının Ardahan olması, Polis Okulu, Ardanuç ve Sahara tünel projelerinin bir an önce başlaması için çağrıda bulunmuştu.

Pehlivan’ın çağrısına olum cevap veren başta siyasi parti temsilcileri olmak üzere, Belediye Başkanları, STK Başkanları, Gazeteciler, Muhtarlar ve kanaat önderleri, 14 Ocak 2020’de saat 14:00’de Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunun da yapılmasına karar verildi. Toplantı tüm halka açık olup, sevdası Ardahan olan herkesin ilgi göstermesi istendi.

Toplantı hakkında gazetemize değerlendirmelerde bulunan Pehlivan: “Doğu Ekspres Trenin son durağı Ardahan olması için geçen yıl Şubat ayında üç gün imza kampanyası yaptık, reklam panolarına afiş astık ve el ilanlarını dağıttık. Bu çağrımız kamuoyunda olumlu sonuç gördü. Kamuoyu, şimdi bu kampanyamızı daha ileri taşımak için adım atılmasını istiyor. Biz üzerimize düşeni fazlasıyla yaptık ve bir hareket başlatmak istiyoruz. İlgili ve yetkili ne kadar isim varsa hepsini bilgilendirdik.

Salı günü Ardahan için tarihi bir toplantı düzenliyoruz. Bu toplantıya Ardahan’ı kim seviyorsa katılım sağlayacak. Katılmayanlar halka nasıl cevap verecekler bu onların sorunu olacak. Bizim amacımız Ardahan’ın sorunlarına dikkat çekmek ve büyük projelerin hayat bulmasıdır. Salı günü Ardahan için yeni bir yol haritası ortaya çıkacak. Bu toplantıda sonuç alarak işi uzatmadan Ankara’ya bir heyet olarak çıkarma yapmak istiyoruz. Ardahan,  Karadeniz ile Doğu Anadolu arasında bir köprüdür. Doğu Ekspres treni Ardahan'a geldiği zaman ilimiz, turizm ve ekonomik olarak büyüyecek ve gelişecektir. Tüm halkımızı duyarlı olmaya, birlikte olmaya davet ediyoruz. Hep bir arada olursak kazanırız, birlikte hareket edersek başarırız. Ardahan yıllardır ihmal edilmiştir. Ardahan, Türkiye Cumhuriyeti'nin 81'inci ilidir. Doğu Ekspres Trenin son durağı Ardahan olursa tüm sektörler kazanacak. Bunun için seslerimizi yükseltmeliyiz” ifadesini kullandı.

Bu haber 1085 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum