Reklam
Gönül Akın Karasu

Gönül Akın Karasu


MAsKE!

10 Aralık 2018 - 20:38 - Güncelleme: 10 Aralık 2018 - 20:41

‘Maske’ deyince herkes kadınları anımsadı değil mi? Güzelleşmek uğruna yapılan maskeler pirinç unundan, bal domates maskesi vs kalmadı ki artık bu maskeler. Her şeyi İthal etmeye zor bulduğumuz şeyleri bırakın yüze sürmeyi boğazımızdan bir kaşık geçsin diye bulsak ne ala.

O durum artık çok lükse giriyor. Biz kadınlar güzelliğimizle de çirkinliğimizle de barışığız mevzu bu değil zaten. Asıl konu şimdilerde siyaset içinde takılan ‘MASKE’.

Malum önümüz yerel seçimler herkes bir polyannacılık oynama rolünde. Genel Başkana övgüler, parti çıkarı ve gösterileceği bölgeyi kalkındırma vaatleri kulağa çok hoş geliyor değil mi? insanı proud hissettiriyor. Tam liste sunulduktan sonraki durumu göreceğiz. Hep beraber adı geçmeyenin kendi partisini aşağılaması Genel Başkanını yerden yere çalmasını bir kaos içinde hep beraber her seçimde olduğu gibi bu seçimlerde izleyeceğiz.

Gerçek özveri gösterenleri ele almak önemli aslında bu dönem iktidar olmak yerel seçimlerden geçer. Bu seçimi kazanan bir dahaki seçimlerde iktidar olma olasılığı çok yüksek. Matematiksel ve edebi yönü bilmeyenleri liste dışı bırakmak gerekir.

Matematiksel yönü iyi olmayan hesabı tutturamaz. Edebi yönü iyi olmayan halkı etkileyemez. Kemer sıkma lafı klişe olsa da bunun yanında birde diş sıkma durumu var artık. Çünkü psikolojik boyutu çok önemli evdeki hesap çarşıya uymuyor. Çarşıdaki hesabı eve uydurmak daha da zor.

Bir insan kişisel çıkarından başka bir şey düşünmüyorsa toplumsal bir güzellik için hayatında hiçbir özveride bulunmamışsa, cebinde katlı duran bir şiiri iki insana okumamışsa, üşüyen birinin üzerini örtmemişse ve hep "Zararsız” ve hep “Yararsız” yaşamışsa iyi olabilir mi hiç!

Bu topluma fayda sağlayabilir mi? iyi olmanın da bir şerefi vardır ve herkes duyarlılığı, ahlakı, bilinci kadar iyidir. Bu seçimlerde de duyarlılık ahlak bilinci çok önemli seçimi kazanmanın şartı bu. Sevgiler ...

GÖNÜL AKIN KARASU’YU TANIYALIM:

Ardahan’ın Göle İlçesine bağlı Koyunlu (Kundik) Köyü doğumlu olan Gönül Akın Karasu, 1993 yılında Ankara’ya taşındı. Ortaokulu Köyünde okuyan Akın Karasu, Lise eğitimini Ankara’da tamamladı.

Ankara Üniversitesinde Ev Ekonomisi üzerine eğitim alan Gönül Akın Karasu, daha sonra bu eğitimini yarıda bırakarak Halkla İlişkiler Bölümünü kazandı ve kaydını dondurdu. Edebiyata yakın ilgi duyan Gönül Akın Karasu, özellikle şiir alanına büyük merak sardı. Kavaklıdere Şarapları başta olmak üzere birçok ünlü giyim mağazalarında çalıştı. Evli ve iki çocuğu bulunan Gönül Akın Karasu, Ankara Büyük Şehir Belediyesinde çalışan eşi ile birlikte mutlu bir hayat sürdürüyor.

Yaşamını, “Sıradan bir hayat evli, çocuklu ve mutlu” olarak özetleyen Gönül Akın Karasu, Kendi yağında kavrulan kimseye bir zararı dokunmayan yaşam sürdürdüklerini belirterek hayatında önemli olan bir kesiti şöyle açıkladı:

“Bizler zaten kendimizi değil hayat bizi yetiştirdi. Hepimiz o yörede küçük yaşta ciddi sorumluluklar verilerek büyüdük. Kendimiz büyüdük, hayat mücadelesini kendimiz verdik, okulda evde işte her yerde kimseden destek almadan her zorluğa tek başına çilelerle büyüdük. İnsanların sosyal medyada durumuna bakmayın gerçek madalyonun yüzü ayrıdır.”

Bu yazı 1261defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 10 Yorum
 • Lokman Atalay
  1 yıl önce
  Göleli genç kardeşim çok güzel yorumlamışsın sizi kutluyorum başarılar dilerim
 • Aşkın akın
  1 yıl önce
  Güzel ablam
 • Asım karabacak
  1 yıl önce
  "... bir insan cebinde katlı duran bir şiiri iki insana okumamışsa, üşüyen birinin üzerini örtmemişse.."rnBu ne güzel bir tariftir böyle, İYİ GÜZEL DOĞRU İNSAN'a dair.rnSamimiyetle bir 'toplumsal' güzellik yaratmaksa eğer asıl amaç, o vakit öncelikli iş; maskelerden arınmayı becermek gerekir..rnKalemin ve kelâmınla daim ol!
 • Sedef
  1 yıl önce
  Tebrik ediyorum canım benim çok güzel olmuş
 • Mustafa savaş
  1 yıl önce
  Bölgeyi ve yaşadığınız şartları bilen biri olarak özveriniz ve mücedelerinzi tebirik ediyorum yüreğinize sağlık
 • Pınar dıken
  1 yıl önce
  Cokk cokk beyendım canım ablam bravo
 • Alpaslan Atalay
  1 yıl önce
  Gönül kardeşime yürekten katılarak,mücadeleci ruhundaki filizlerin solmamasi dileğiyle selam ve sevgilerimi bir borç bilerek gönderiyorum.
 • Serap bulut
  1 yıl önce
  Çok güzel bir makele olmuş gönül hanım tebrik ederim
 • Sakine kılıç yıldırım
  1 yıl önce
  Yüreğine kalemine sağlık tek kelime ile harika canım öpüyorum seni
 • Cevdet tekin
  1 yıl önce
  Mükemel güzel bir tespit kutluyorum