Reklam
Gönül Akın Karasu

Gönül Akın Karasu


BARIŞ İÇİN ÇALMAKTAN VAZGEÇME....

17 Aralık 2018 - 21:38

Tellere dokunaklı dokunan minik eller, o argüman tellerine dokunuşta, dile geliş şeklinde hayata dair hikayeler var. Yaşam çok zor, şartlar zor hepsi gelecekte belki de virtüöze aday olacak yetenekler.  Küçük bir köyde sesini duyurmaya çalışan büyük yürekler, elleri üşüse de dokundukları tellerde güneşi yere serecek kadar azimliler. Bakışlarında karakışa inat ilkbahar tebessümü var Koyunlu (Gundik) köyünde sessizliğe karşı başarı çığlığı yükseliyor.

Çok gurur verici, büyük hayranlık uyandırıyor. Çelloyla, kemanla, ilk tanışma heyecanı bizleri de heyecanlandırıyor.  İlk defa bir enstrümana dokunmak bir yüreğe dokunmak gibi, bunu buradan bizlerde hissedebiliyoruz. Nota ve ezgiler eşliğinde mücadele güzelliği, uzaktaki yakınlarımızın aramızdaki mesafe özlemi kulağımıza gelen hoş melodilerle bizi bir birimize karşı kültürümüzü özlemimizi daha da pekiştiriyor. İnsanlık adına bizi birbirimize kenetliyor, hele konu birde BARIŞ adına şekil alıyorsa daha da önem kazanıyor.

 "Hani bazı anlarda hayatınızda ikiye ayrılan yollar olur, önünüze seçenekler sunulur, zorlu yollardan birini seçseniz bile, aslında bir hata yaptığınızdan emin bir şekilde aklınız hep öbüründe kalır.

Mücadele ettiğiniz zaman aklınız diğer seçenekte kalmaz. Sevgi, geleceği güzelleştirebilir, birlikte çoğaldıkça destek verildikçe çocuklarımızla temiz bir Dünya ve Barış dolu bir gelecek neden yaratılmasın. Birlikten güç doğar, doğan güç sağlam temeller için zemin hazırlar. Çocuklarımızın gelecekte tercih ve yetenek seçiminde önemli rolü olan emeği geçen herkese teşekkür borçluyuz.  Sevgiyi duyumsadığınızda, yayabileceğiniz en yüksek frekansı yaymış olursunuz müzik adına. Minik parmaklarınızdan öperim.  

BARIŞ İÇİN ÇALMAKTAN VAZGEÇMEYİN

10 çocukla başlayıp 30 çocukla devam eden İsveç kulturvaggan derneğinin barış için çal projesinde emeği geçen herkese ayrıca, Ankara Koyunlu köyü dernek destekçilerine ve yönetimine Koyunlu köyü Ortaokulunda görev yapan öğretmenlerimize teşekkürler... Nice başarılara...

 Gönül Akın Karasu

Bu yazı 1310defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Alpaslan Atalay
  1 yıl önce
  Bir ülkede,toplumsal bir sorun kanayan bir yara halinde ise bunu özümseyip dile getirmek her ferdin görevi olsa gerek.
 • Alpaslan Atalay
  1 yıl önce
  Bir ülkede,toplumsal bir sorun kanayan bir yara halinde ise bunu özümseyip dile getirmek her ferdin görevi olsa gerek.