Reklam

Yandaşa değil, vatandaşa hizmet götüreceğiz

Yandaşa değil, vatandaşa hizmet götüreceğiz
21 Şubat 2019 - 10:44

Cumhuriyet Halk Partisi Göle Belediye Başkan Adayı Özel Özen, seçimlere kısa bir süre kalan yaptığı değerlendirmede ilçede Belediyenin kaynak sorunu olmadığını, tek sorunun yönetim beceriksizliği sorunu olduğunu dile getirdi. 

Göle’de Belediye Meclis üyeleri ve İl Genel Meclis üyelerinin listesini YSK’ya bildirdiklerini ve güçlü bir kadroyla 31 Mart seçimlerine gittiklerini ifade eden Özen, “Pozitif katma değeri olan bir liste oluşturduk. Kadromuzu esnaflardan seçtik. Genç beyinlerle yola çıktık. Kamuoyuna güven veren herkes tarafından takdir görülen bir kadro oluşturduk. 31 Mart’ta seçimi kazandıktan sonra bu kadroyla Göle’mize güzel işler yapacağız. Bunun yanında eşit bir belediyecilik örneği sergileyeceğiz. Hangi partiden olursa olsun her vatandaşa adil bir şekilde hizmet götürülecektir. Kamu kaynaklarını olumlu kullanacağız. Yandaşa değil, vatandaşa el uzatacağız. Bugün Göle’de birçok projenin yarım kaldığına şahit oluyorsunuz.  Somut uygulanabilir projeleri tamamlayacağız. Ancak gereksiz gördüğümüz proje var bunları da rafa kaldıracağız. Aslında Belediye’de kaynak sorunu yoktur. Belediye yönetiminin beceriksizliği sorunu vardır. Göle Belediyesi’nde maalesef bir disiplin yok, çalışan personeller Belediyeye uğramadan maaş alıyor. Biz geldiğimizde Belediyeyi düzene koyup, personelin iş verimini arttırıp vatandaşa kaliteli hizmet sunacağız” dedi.

İŞİNİN EHLİ İNSANLAR BELEDİYEYİ YÖNETMELİ

Göle’de bilgili birikimli, işinin ehli insanların Belediye Başkanı olması gerektiğini anlatan Başkan Adayı Özen, “Bugün Göle ilçemiz virane olmuş, kamu kaynakları sağlıklı bir şekilde kullanılmamıştır. Bunun temelinde ise Belediyenin şeffaf bir yapıya sahip olmayıp yandaşlık kavramının yerleşmesinden kaynaklanmıştır. Örneğin şuan yapılan otogarın yeri konusunda vatandaşlar memnun değildir. Otogarı eski Hayvan pazarı yerine yapılabilir. Bunun gibi Göle’de birçok uygulamayı hayata geçireceğiz” diye konuştu. 

Bu haber 1603 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum