Reklam
Reklam

YALNIZÇAM, TÜRKİYE'NİN EN İYİ KAYAK MERKEZİ

Ardahan Yalnızçam Kayak merkezinde kayak sezonu başladı. Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Yalnızçam Kayak Merkezinde, Elbeyli Turizm Ltd. Şti, Ardahan İl Özel İdaresine ait oteli kiralayarak yatırımlara başladı.

04 Şubat 2022 - 16:57 - Güncelleme: 04 Şubat 2022 - 18:26
NE ULUDAĞ, NEDE SARIKAMIŞ, EN İYİSİ YALNIZÇAM

Yalnızçam Manolya Oteli işletme Müdürü Metin Erdem: “Kuzey Doğu Anadolu'nun, Karadeniz'in ve Kafkaslar'ın en büyük kayak merkezi olan Ardahan'daki Yalnızçam Kayak Merkezi, dünyada sadece Alp Dağları'na has kristal kar özelliğini içinde barındıran dünyada ki nadir kayak merkezlerinden biridir. Sarıçam ormanları içindeki pistleri ve doğasıyla kayak severlerin gözde tatil mekanı haline gelen tesis 2018 yılında açıldı. Kısa zaman içerisinde hızla turizm merkezine dönüşen Yalnızçam Kayak Merkezi yazında doğaseverlerin akınına uğrarken son yıllarda doğunun parlayan yıldızı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor” dedi. 

Ardahan sağlık ve güvenlik açısından hiçbir sıkıntısının olmadığını belirten Erdem, “Misafirlerimiz Yalnızçam Kayak Merkezine güvenle gelebilirler.  Bizim buradaki amacımız sinerji ortamı yaratıp Ardahan’ın tarihi, turistlik, kış ve yaz turizmiyle birlikte sanatsal özelliklerini bir araya getirip halkımızın hizmetine sunmaktır. Ardahan bu yönden çok güzel bir coğrafyaya sahip ancak sadece güzel bir tanıtıma ihtiyacı var. Şu anda otelimizdeki müşterilerimin çoğu Bursa’dan gelmekte, çünkü Ardahan karı kristalize bir kar dünyada sadece İsviçre’de ve Ardahan’da var. Bu kar özellikle kayak severlerin en sevdiği kar tipidir. İnşallah yakında Ardahan Türkiye’nin gözde kayak merkezlerinden biri haline gelecektir” ifadesini kullandı.

Ardahan’ın müthiş bir turizm potansiyelinin olduğunu belirten Elbeyli Turizm Ltd. Şti. Müdürü Metin Erdem, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Turizmin hammaddesi çevre ve doğadır. Allah vergisi bu hazineyi Ardahan’ın güzel insanları ile birlikte çalışıp kamunun da desteğiyle bölgenin turizm potansiyelini açığa çıkaracağız. Başta Sayın Valimiz Hüseyin Öner’in vizyonu ve bize yapacağı liderlik ile kentin turizm kurumları- aktörleri arasında sinerji oluşturup Ardahan’ın önemli bir kayak destinasyonu olması için çalışacağız. 3 tane bir alta yazılırsa elde edilecek sonuç 3 birimdir. Ama aynı 3 tane 1 yan yana gelirse 111 birim sonuç elde ederiz. Yapmak istediğimiz budur. Tecrübe ve birikimlerimiz ile kentin değerlerini yan yana getirip Ardahan turizmini marka yapmak istiyoruz. Kent bunu hak ediyor.  Turizmin temeli sağlık ve güvenliktir. Ardahan bu yönden de şanslı.

Turizm, yaklaşık 50 alt ve yan sektöre destek veren öncü bir sektördür, lokomotiftir. Ardahan’da turizm geliştikçe kentin ekmeği büyüyecek ve insanımız daha mutlu olacak. Bölgemize gelecek misafirler burada konaklayacak, yiyecek, içecek ve gezecek. Kentin yöresel ürünlerini satın alacak. Dolayısıyla herkes kazanacak. Turizm bir kazan kazan modelidir. Kaybedeni olmaz. Turizm,  insanlar arasında ayırım yapmaz. Birleştiricidir, uzlaştırıcıdır. Partisi olmaz. Siyaset üstüdür. Bu itibarla biz turizmciler herkesle anlaşır, kavga etmeyiz. Ardahan’a döviz girmesi ve istihdam olanaklarının artması sonucu Türkiye’nin cari açığının kapanmasında rol alması aynı zamanda milli bir meseledir. Bu ortak paydada buluşup topyekûn ekonomik kalkınmanın temellerini atmalıyız.  Pazarlanabilir ve satılabilir bir destinasyon olabilmek için önce inanmalı sonra da çok çalışmalıyız. Bu noktada sayın valimiz sayın belediye başkanımız sayın ticaret odası başkanımız ve siyasi parti başkanlarımızın destek olacağından şüphemiz yok. Biz de bu kente ne katabiliriz düşüncesinden hareketle elimizden geleni yapacağız. Kentin değerlerine değer katacağız.

YALNIZÇAM OTELİ HALKA AÇIKTIR

Kiracısı olduğumuz EL Beyli turizme ait 40 odalı Yalnızçam oteli, konaklayan misafirlerimiz dışında Ardahan halkına açıktır. Günü birlik kayak yapmaya gelen Ardahan halkı, otelimizin her fasilitesinden faydalanabilirler.  Amacımız yöre halkının yaşamını kolaylaştırıp onları mutlu etmektir. Otelde kalan kalmayan ayırımı yapmayız. Özel günlerde ve davetler için halkımıza programlar düzenleyeceğiz. Eğitim amaçlı, yardım amaçlı, eğlence amaçlı programlarımız olacaktır. İlerleyen zamanlarda tarih, kültür, sanat, av, spor, dinlence amaçlı lokal turlar düzenlemeyi düşünüyoruz. Alanya bağlantılı olduğumuz için buradan oraya oradan buraya dostluk bağlarını kuvvetlendiren organizasyonlar yapmayı planlıyoruz.  Otel personelimizi soğuk Ardahan’ın sıcak insanlarından tercih ettik. Alışverişi de yerel marketlerden yapıyoruz. Kısacası harcadığımız emek ve para burada kalsın istiyoruz. Konaklama sektörü, turizmin önemli bir parçasıdır. Yanlızçam Otel yanında ilave yatak kapasiteli tesisler yapabilirsek bölgemize olan talebi artırabiliriz. O zaman ölçekli ve paket tur organizasyonları ile ulusal ve uluslararası düzeyde rekabet gücümüzü artırabiliriz.”    

METİN ERDEM’İ TANIYALIM ..

EL Beyli turizmin vekil otel müdürü. 35 yıl Alanya turizmine emek verdi. ALÇED (Alanya Çevre Eğitim ve Mavi Bayrak derneği) ALTAV (Alanya Turizm ve Tanıtma Vakfı) kurucu üyesi. Bir dönem TÜRSAB BYK ve ALTİD (Alanya Turistik İşletmeciler Derneği) üyeliğinde bulundu. Yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır. Seyahat Acentası, otel işletmeciliğinin yanı sıra dergi ve gazete yayınlamıştır.  El Beyli turizm olarak Alanya’da otelimiz ve A grubu seyahat acentamız bulunmaktadır.
Reklam
Bu haber 3031 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Karakaya dikkat et
    3 ay önce
    Kimse kendini kandırmasın dışarıdan insanları getirecek tatil yaptıracak bir şehir değil ardahan ayrıca pa***döken Uludağ varken küçük ve profesyonel olmayan bir piste ve tesise neden insanlar gelsin gazeteci paşa paşa yayınlama cesaretin var ise bunu yayınla paşa paşa