Reklam

Yalçın Taştan: Merkez İlçe disiplin suçu işliyor

Yalçın Taştan: Merkez İlçe disiplin suçu işliyor
26 Ekim 2019 - 20:17 - Güncelleme: 26 Ekim 2019 - 20:49

Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan il Başkanı Yalçın Taştan, CHP Merkez İlçe Örgütünün görevden alındığını belirterek, İlçe Başkanı Vedat Temel’in 25. Maddeye göre hareket etmesini istedi.

CHP merkez İlçe Örgütünün ‘Görevimizin Başındayız’ yönündeki açıklamasına ilişkin gazetemize gelerek bilgilendirmelerde bulunan Taştan, Öztürk zihniyetinin partide temizlenmesi için bu alınmanın yapıldığını söyledi.

KADİR SİNAN ONAY'IN ATANMASI GELECEK

Başkan Taştan, “İl Yönetim Kurulu olarak 19 Ekim 2019 Cumartesi günü toplantı yaptık.  05 Sayılı kararla Merkez İlçe Başkanı ve yönetimin görevden alınması yönünde üçte iki oranında karar çıktı. Yasa gereği görevden alınan Merkez İlçe Başkanı ve yönetimi ile ilgili kararı önce faksla daha sonra üst yazıyla Genel Merkeze gönderdim. Merkez İlçe Başkanlığına Kadir Sinan Onay başkanlığında ve 12 kişilik yönetim kurulunun atanma yazısı da Genel Merkeze bildirilmiştir. Pazartesi günü yeni Merkez İlçe Başkanı ve yönetiminin atanma yazısı gelecektir” dedi.

PARTİDE ÖZTÜRK ZİHNİYETİNİ SİLİYORUZ

Görevden alınan Merkez İlçe Başkanının disiplin suçu işlediğini ve 25. Maddeye uyması gerektiğini de açıklayan CHP İl Başkanı Yalçın Taştan,  “25. Madde şöyle diyor; Görevden alınma işlevi tebliğ edildiği andan itibaren görevi bitmiştir, işletme defterini, karar defterini, üye çizelgelerini ve üye defterini teslim etmek zorundadır. İl başkanının görevlendirdiği bir il yönetim kurulu üyesine bu evrakları teslim etmesi gerekmektedir. Görevden alınan ilçe başkanımız Öztürkçü zihniyetiyle hareket edip hiçbir dönem parti tüzük ve yasalara saygılı davranmamıştır. Zaten alınma sebebi de budur, yani verilen görevleri savsaklamıştır ve İl örgütü ile uyum içinde çalışmamıştır. İl başkanı ve ilçe başkanının görevleri tüzükte belirtilmiştir” şeklinde konuştu.

MERKEZ İLÇE BAŞKANI HİÇBİR DÖNEM TÜZÜK VE YASALARA UYMAMIŞTIR

Görevde olduğu sürece il başkanı olarak görevden alınan Merkez İlçe Başkanına 2 yıldır hoş görüyle yaklaştığını açıklayan Başkan Taştan,  “Merkez İlçe Başkanı partimizin geleneklerine göre hareket etmiyor.  Bu açıklamam Merkez İlçe Yöneticileri için geçerli değildir. Merkez ilçe başkanı ile İl başkanının uyum içinde çalışması gerekmektedir. Biz bunu görmediğimiz için arkadaşları görevden aldık. Arkadaşlarında yasal hakları vardır, MYK’ya itiraz edebilirler. İstedikleri yere itiraz edebilirler. MYK’dan gelen karar onların lehine olsa bile şu an ki yürütmeyi durduramaz. Merkez İlçe Başkanı hiçbir dönem tüzük ve yasalara uymamıştır, örneğin toplantı yapıyoruz en son merkez ilçe başkanı katılıyor, oysaki görev onundur, İl başkanının değildir. Yani arkadaşların yaptığı şey şu anda yasalara ve tüzüğe aykırıdır” ifadesini kullandı.

Bu haber 1887 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum