Reklam

YAĞMUROĞLU KÖYÜ, SU SIKINTISI ÇEKİYOR

YAĞMUROĞLU KÖYÜ, SU SIKINTISI ÇEKİYOR
26 Temmuz 2021 - 14:52
Ardahan’ın göle ilçesine bağlı Yağmuroğlu köyünde ikamet eden Cevdet Yılmaz, köylerinde yaşanan su sorunu nedeniyle sıkıntı çektiklerini dile getirerek, Büyükşehirlerde yaşayan birçok vatandaşın köylerine geri dönmek istediğini ancak köylerinde yaşanan su sorunu nedeniyle dönüşlerin olmadığını dile getirdi.

Yağmuroğlu köyündeki su sorununu gazetemize yaptığı açıklama ile dile getiren Yılmaz; “Köyümüzde yaşanan sorunlar nedeniyle büyük sıkıntı çekmekteyiz. Ben uzun yıllar İstanbul’da müteahhitlik yaptıktan sonra, köyüme dönüp burada bir ev yaptırdım. Aynı zamanda köyümde 200 büyük başlık bir hayvan barınağı yaptırmak istiyorum. Ancak köyümüzdeki su sorunu nedeniyle bu yatırımımı hayata geçiremiyorum. Bu konu hakkında Göle Kaymakamlığı başta olmak üzere birçok resmi kuruma başvurdum ancak bir sonuç alamadım. Köyümüzdeki şebeke suyu evimin 150 metre yakınında olmasına rağmen benim evimde sular akmıyor. Eski su deposunun yanına yapılan yeni su deposunun bir metre daha tabandan yükseltilmesi halinde evimin su sorunu çözülecek olmasına rağmen köyümüz muhtarı buna karşı çıkmakta ve sorunumun çözülmesinin önünde engel olmaktadır” açıklamasını yaptı.

Gazetemiz aracılığı ile yetkililere seslenen köy sakini Cevdet Yılmaz, “hem ilimizin kalkınmasına hem de köyümüzün hayvancılık alanında kalkınması önündeki tek engelimiz köyümüzdeki su sorunun giderilmesine bağlı, yetkililerimizin bu soruna el atması durumda benim gibi yüzlerce vatandaş daha büyükşehirlerden köylerine geri dönüp tarım ve hayvancılık alanında iş yapmak istiyor. Devlet yetkililerimize sesleniyorum, lütfen köyümüzdeki su sorununu çözüme kavuşturun” dedi.
Bu haber 1333 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum