Reklam

Vedat Temel: Mücadelemiz sürecek!

Vedat Temel: Mücadelemiz sürecek!
05 Kasım 2019 - 14:54

CHP Ardahan İl başkanı Yalçın Taştan tarafından partiye uyum sağlamadığı iddiasıyla görevden alınan Merkez İlçe Başkanı ve Yönetimi giderayak son basın açıklamasını yaparak İl başkanı Yalçın Taştan’a yüklendiler.

CHP MYK tarafından görevden alınması kararlaştırılan Vedat Temel Başkanlığında ki CHP eski Merkez İlçe yönetiminin yerine Kadir Sınan Onay’ın ataması yapıldı.

CHP eski Merkez İlçe Başkanı Vedat Temel, CHP İl Binası toplantı salonunda konu hakkında yapmış olduğu basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Her fırsatta her platformda hak, hukuk, adalet, özgürlük, demokrasi, insan haklarından bahseden bu konuda sadece hamasi nutuk atıp mangalda kül bırakmayan İl başkanı Yalçın Taştan tarafından ucuz uyduruk sudan bahanelerle Merkez İlçe yönetimi keyfi bir şekilde yaklaşan il kongresinde kendi koltuğunu sağlama almak için Merkez İlçe Yönetimini görevden aldırmıştır. Demokrasiyi içine sindirememiş diktatör heveslileri de kendilerine verilen bir yetkiyi bu şekilde sırf kendi koltuğunu sağlama almak ve yaklaşan il kongresinde CHP’yi yıpratmak yok etmek pahasına kendi kişisel egosunu tatmin etmek için bu kararı almıştır. 30 Ağustos Zafer Bayramında 30 kişilik yönetim kadrosuyla Atatürk anıtına çelenk koyamayan bir il başkanını bütün partililerimizin taktirine sunuyorum. Cumhuriyeti, Demokrasiyi, özgürlüğü içine sindiremeyenlerle her platformda mücadele edeceğimizi, yuvamız olan CHP’nin Bayrağını daha ilerilere taşımak önceden olduğu gibi bundan sonrada Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Bu haber 2188 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum