Reklam

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

VALİLİKTEN AÇIKLAMA
31 Aralık 2019 - 19:11 - Güncelleme: 31 Aralık 2019 - 19:22

Sitemizde yayımlanan “Asiller Elendi, Yedekler Yerleşti İddiası!” haberi üzerine Ardahan Valiliği tarafından cevap ve düzeltme metni yayınlandı.

CEVAP VE DÜZELTME METNİ

Bazı yerel internet sitesi ve gazetelerde, “Asiller Elendi, Yedekler Yerleşti İddiası” başlıklı haberlerin yapıldığı görülmüştür.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı taşra teşkilatı il müdürlükleri ve sosyal hizmet kuruluşlarında çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu esasları kapsamı ile 09/08/2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde Sürekli İşçi kadrosunda çalıştırılmak üzere belirsiz süreli sürekli işçi alımı müracaatları Ardahan İŞ-KUR İl Müdürlüğünce yapıldıktan sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca alınacak personel sayısının 4 katı kadar isim belirlenerek Ardahan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne gönderilmiştir.

Gönderilen isimlerin evraklarını Ardahan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne son teslim tarihi 16.12.2019 olup, evrak teslim ve inceleme komisyonunca alınan belgelerde yapılan inceleme sonucunda;

  • 1 Kişilik Teknik Personelliği için müracaat eden 8 kişiden hiç birisi yeterli eğitim ve belgeye sahip olmadığından personel alımı yapılamamıştır.
  • 5 Kişilik Hasta Bakım Elemanı (Erkek) toplam müracaat 11 kişiden sadece 3 kişi yeterli eğitim ve belgeye sahip olduğu için sadece 3 kişi alınmış 2 kontenjan boş kalmıştır.
  • 6 Kişilik Hasta Bakım Elemanı (Bayan) 15 kişinin belge ve eğitim durumu uygun olduğu için 6 kişi asil, 6 kişi ise yedek olarak sıralamaya girmiştir.
  • 4 Kişilik Temizlik Personeli için 16 kişi mülakata alınarak 2 erkek, 2 kadın temizlik personeli alımı için 2 erkek 2 kadın asil, 2 erkek 2 kadın yedek temizlik personeli olarak sıralamaya girmiştir.
  • 1 Kişilik Güvenlik Elemanı (Silahsız) 8 kişiden sadece 2 kişi istenen kriterlere uygun olduğu için 1 asil, 1 yedek olarak belirlenmiştir.

 

Tüm hususlar böyle olmakla birlikte; haberde ki iddia ve ifadelerin gerçeklik tarafı yoktur.

Basına ve kamuoyuna duyurulur.

Bu haber 1863 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum