Reklam

VALİLİK, O HABERE AÇIKLIK GETİRDİ

VALİLİK, O HABERE AÇIKLIK GETİRDİ
16 Mayıs 2019 - 16:34

Ardahan Valiliği, Göle Serinçayır Köyünde 1,5 yıldır İmam olmadığı yönündeki haberimiz ile ilgili açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, lojman olmadığı için kimsenin köyde imamlık yapmak istemediği, 2019 yılında köy camisine Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından imam atandığını ve 15 Mayıs itibariyle imamın köyde görevlendirildiği kaydedildi. 

Ardahan Valiliği şu açıklamada bulundu: “Göle ilçemize bağlı Serinçayır köyünde İmam Hatip olmamasından kaynaklı olarak köy camisinin 1,5 yıldır kaplı olduğu ve Ramazan ayında imam görevlendirilmediği şeklinde bazı yerel gazetelerde haberler yayınlanmıştır. Valiliğimizce yapılan inceleme neticesinde; Serinçayır köyünde kadrolu İmam Hatip olarak görev yapan İlahimi Yılmaz’ın emekli olduğu, bu süre zarfında köyde lojman oluşturma durumunun olmaması sebebiyle hiçbir İmam Hatipin burada görev yapmayı tercih etmediği anlaşılmış, fakat Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2019 yılı atamalarında köy camisine atama yapıldığı, İmam Hatip Ahmet Pınarcı’nın, 1 aylık güvenlik soruşturmasının ardından 15.05.2019 tarihinde Serinçayır köyü camiinde göreve başladığı belirlenmiştir. Köy camisinin imam hatip olmaması sebebiyle kaplı olduğu haberleri gerçeği yansıtmamaktadır. Basına ve kamuoyuna duyurulur.”

Bu haber 1453 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İsmail
    1 yıl önce
    onbinlerce öğretmen her gün ortalama 70-80 km yol gidip gelerek görevini ifa ediyor. hangisinin lojmanı var. biraz özverili olun imam efendiler . Burası dünya dünya nimetlerinden birazcık arının Ülkede cami sayısının 6 katı imam var , ama imamsız cami de var . Sabah ezan okumak , namaz kıldırmak zor geldiği için ilk fırsatta başka kurumlara geçiş yapan gözüaçık imamlar yüzünden bu açık kapanmaz