Reklam
Reklam

VALİLİK İDDİALARA AÇIKLIK GETİRDİ

VALİLİK İDDİALARA AÇIKLIK GETİRDİ
16 Eylül 2019 - 13:00

Ardahan Haber Gazetemize ait olan www.ardahanhaber.com.tr adlı internet sitesinde 10 Eylül 2019 Salı günü yayınlanan  “Valilik İddialara Ne Diyecek” adlı habere ilişkin Ardahan Valiliği konu ile ilgili düzeltme ve cevap metni gönderdi.

İşte Ardahan Valiliği tarafından gönderilen düzeltme ve cevap metni şöyle:

TEKZİP (DÜZELTME) METNİ

10/09/2019 tarihinde Ardahan Haber Gazetesi sitesinde “Valilik İddialara Ne Diyecek” adlı haberde 23 Şubat İlkokulunda 70 tane anasınıfı öğrencisinin mağdur edildiğine ilişkin haberin doğru olmadığını; 23 Şubat İlkokulunun 1. Sınıflarına kaydı yapılan 116 öğrencinin, 3 şubeye dağıtıldığında her şubede 38 üzerinde öğrenci sayısının olacağı anlaşılmıştır. Ancak sınıfların fiziki ortamı (Sınıf Büyüklüğü) 38 öğrenci için uygun olmayacağından, iyi bir eğitim almalarına engel teşkil edeceğinden 4’üncü şubenin oluşturulması zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Okulumuzun fiziki durumuna göre sınıf oluşturacak başka bir alanın olmaması nedeniyle okul bünyesinde yer alan 40 öğrencisi ve 2 şubesi olan anasınıflarımızdan biri kapatılarak, yerine 1. Sınıf öğrencileri için yeni bir şube daha açılarak bu sınıfta eğitim görmeleri planlanmıştır.

Ayrıca ilimizde kısa sürede eğitim öğretime açılacak 2 anaokulumuz bulunmaktadır. Anasınıfı öğrencileri mağdur olmayacak bilakis yaş gruplarına uygun ortamlarda öğrenmelerine devam etmeleri sağlanacaktır. Kapatılan anasınıfı öğrencilerinin mağdur olmamaları için ilimizdeki müdürlüğümüze bağlı diğer anasınıfı ve anaokulu türünde eğitim veren okullarımıza ilgili okul müdürlüğü tarafından yönlendirme yapılmıştır.

Bu haber 2696 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kubra
    1 yıl önce
    Bir okulda anasinifi olmaması nekadar saçma.sizin açtığınız o anaokulu ardahanın neresinde .merkeze uzak kac kişiye uyucak orası.kendinizce bir kilifa uydurdunuz iste .yok fiziki şartlar uygun değilmiş.fiziki şartları uygun hale getir o zaman..diğer ana okulunu da ac kime uyorsa zaten gönderir.ama bir okulda ana sınıfının kapatilmasi hiç ama hiç doğru değil..gerekce ne olursa olsun..herkes neyin ne oldugunun gayet farkında. Siz istediğiniz kilifa sokun.
Günün Başlıkları